Festiwal Kreatywności w Światowidzie

Kreatywne stoiska, warsztaty edukacyjne i plastyczne, twórcza scena, prelekcje oraz ekscytujące pokazy – to wszystko odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu 18 maja w ramach Festiwalu Kreatywności. Do udziału zapraszamy uczniów szkół podstawowych.

 

Kreatywność to proces twórczy polegający na szukaniu oryginalnych rozwiązań, podróżowaniu po najciemniejszych zakamarkach naszego umysłu, eksperymentowaniu,  podejmowaniu ryzyka, a przede wszystkim dobrej zabawie - Festiwal Kreatywności umożliwia przeżycie tego wszystkiego w esencjonalnej formie.

 

- Chcemy podczas festiwalu pokazać, że kreatywność nie ma żadnych ograniczeń. Zależy nam na tym, aby każdy uczestnik podczas przygotowanych przez nas atrakcji doznał uczucia zaskoczenia, które pobudzi w nim kreatywność – mówią organizatorzy. - Festiwal Kreatywności ma również rozpalić młode umysły, zachęcić do poszukiwań i wyzwolić odwagę do podjęcia próby realizacji pomysłów oraz marzeń – dodają.

 

Festiwal Kreatywności dla dzieci i młodzieży realizowany jest w ramach projektu „Akademia sukcesu”. Projekt został współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Realizacja projektu rozpoczęła się w roku 2018 i planowo miała zakończyć się w roku 2020.  Niestety pandemia spowodowała, że nie mogliśmy realizować zaplanowanych działań.

 

W realizacji projektu udział biorą Szkoły Podstawowe z Tolkmicka, Łęcza i Pogrodzia. Uczniowie tych szkół uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych (m.in. z matematyki, języka angielskiego, przyrody) oraz w zajęciach pozaszkolnych, na które przyjeżdżali do Elbląga do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.  Były to zajęcia filmowe, kreatywne, sportowe, plastyczne i wiele innych. Projekt skierowany był również do nauczycieli z wyżej wymienionych szkół, którzy wzięli udział w zajęciach podnoszących ich kompetencje oraz do rodziców, do których skierowane były warsztaty dydaktyczne m.in. jak motywować dziecko oraz jak współpracować ze szkołą.

 

Część atrakcji Festiwalu Kreatywności została przygotowana przez uczniów na zajęciach pn. Idea Projekt. Uczniowie nie tylko ze szkół projektowych, ale też z elbląskich szkół podstawowych (nr 12, 19 i 23) podzielą się swoimi pasjami na stoiskach fanowskich – tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest COSPLAY. Wiele atrakcji czekać też będzie w sali widowiskowo-sportowej m.in. wystawa interaktywna przedstawiająca ciekawe zjawiska optyczne, rozgrywki online z okularami VR oraz warsztaty plastyczne. Na scenie nie zabraknie pokazów strojów cosplayowych, występów artystycznych oraz zabaw i konkursów.

 

Zapisy i więcej informacji:

Aleksandra Bednarczuk
tel. (55) 611 20 59, kom. 605 636 670
e-mail: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl

Zobacz również

Zapisz się do newslettera