🔭✨ Weź udział w grze miejskiej - Poznaj Kopernika!

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu zaprasza uczniów klas V-VIII do udziału w grze miejskiej, która odbędzie się 10 października 2023 roku.


Wyobraźcie sobie, że Elbląg to wielka plansza do gry. Światowid, biblioteka, galeria czy teatr oraz wiele innych miejsc, zmieniają się w magiczne punkty, gdzie czekają na graczy niespodzianki i… nietypowe zadania do wykonania.

Jeżeli mieliście kiedyś dreszczyk emocji oglądając film Jumanji i zastanawialiście się jak to jest być w takim świecie – gra miejskia organizowana przez Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu Poznaj Kopernika, pomoże Wam przenieść się w ten wyjątkowy świat!

Celem inicjatywy jest przede wszystkim popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat postaci Mikołaja Kopernika, jego życiorysu i dokonań w dziedzinie nauki. Gra miejska Poznaj Kopernika to także stworzenie okazji do indywidualnych działań rozbudzających kreatywność graczy, a także upowszechnienie dorobku kulturalnego Elbląga, przybliżenie młodym mieszkańcom oferty kulturalnej, wspieranie uczestnictwa w życiu kulturalnym, wytwarzanie identyfikacji z własną społecznością i jej tradycją, promowanie nowych form aktywności i działalności kulturalnej, ale również współdziałanie wszystkich podmiotów aktywnych w sferze społecznej.

Organizacja gry miejskiej Poznaj Kopernika było możliwe dzięki współpracy z zaufanymi partnerami, którzy od lat włączają się w organizację wydarzenia. Partnerami Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu są: Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida, Centrum Sztuki Galeria El w Elblągu, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu im. Karola Wojtyły, Muzeum Archeologiczno Historyczne w Elblągu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu.

Czekamy na Wasze drużyny! Zgłoszenia przyjmujemy do 3 października. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Więcej szczegółów w regulaminie do pobrania poniżej oraz pod numerem telefonu 55 611 20 59.

 

 

 

Pliki do pobrania

 • pdf

  Regulamin Gra Miejska POZNAJ KOPERNIKA.pdf

  pobierz
 • pdf

  Gra_Miejska_Kopernik_oswiadczenie_2023.pdf

  pobierz
 • pdf

  Gra_Miejska_karta_zgloszenia_Kopernik_2023.pdf

  pobierz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera