Baltic Cup trwa!

Trwa właśnie Międzynarodowy Festiwal Tańca "Baltic Cup". Drugi dzień tancerze z kilkunastu krajów Europy rywalizują o najwyższe laury w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Tegoroczna edycja to także zmagania tancerzy tańców disco i hip-hop.

Właśnie trwa gala finałowa turnieju. Rozpoczął ją pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu grupy V-2 oraz wręczenie nagrody "Partner 2006", którą w imieniu Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Andrzeja Ryńskiego przekazał Przewodniczący Sejmiku Województwa Miron Sycz. Okolicznościową statuetkę za wspieranie kultury na Warmii i Mazurach otrzymały Grupa LOTOS S.A. i Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu. Za promowanie regionu - medalem dla Zasłużonych dla Warmii i Mazur - odznaczona również została Formacja Standardowa "LOTOS - JANTAR". Publiczność zgromadzona w hali sportowej w Elblągu może podziwiać półfinalistów w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, wśród nich znanych z popularnego programu "Taniec z gwiazdami" Roberta Kochanka oraz Rafała Maseraka i Magdalenę Soszyńska. Na widowni zauważyliśmy także Panią Małgorzatę Foremniak.Jak podają organizatorzy na dzisiejszą galę przybyło 1500 osób. 

Projekt „Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP – kulturalna wizytówka Warmii i Mazur” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera