Ośrodek kultury w Elblągu: 1962 - 2007

10 marca mija 45 lat, odkąd w naszym mieście rozpoczął działalność ośrodek kultury. Działający pod nazwą EDK, EOK i WOK dziś funkcjonuje jako Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid". Z okazji rocznicy zapraszamy do wspólnego świętowania. Wówczas też nastąpi oficjalne rozpoczęcie działalności eŚwiatowid - Radia eKultura i eKultura TV dostępnych ze strony Portalu Kulturalnego Warmii i Mazur www.eswiatowid.pl.

Już 7. marca zapraszamy na wsytawę fotografii pt. "Kwiaty w Światowidzie"

Od godz. 15.00 do 17.30 prezentowana będzie wystawa oraz sposoby formowania drzewek bonsai w wykonaniu Marka Gajdy, Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Sztuki Bonsai „Tanuki" w Warszawie. Natomiast o godz. 18.00 nastąpi otwarcie wystawy zdjęć wykonanych przez miłośników kwiatów i fotografii, czyli członków sekcji El-Foto. Swoje prace zaprezentują: Krystyna Olechnowicz, Emilia Kwiatkowska, Artur Sadowski, Damian Nowacki, Daniel Arlik, Dominik Wolski, Marian Lubawski i Zbigniew Ostaniewicz.

Wystawie towarzyszyć będzie prezentacja kwiatów przygotowana przez Kwiaciarnię AZALIA oraz koncert fortepianowy w wykonaniu Marty Osowskiej.

Miejsce: hol główny, wstęp wolny

          Koncert i relację z imprezy usłyszeć będzie można w nowopowstałym internetowym Radio eKultura.

8. marca kino Światowid zaprasza wszystkie Panie na wyjątkowy wieczór. Tego wieczoru w naszym kinie królować będą właśnie one! Pokażemy film „Królowa" o niezwykłych kobietach, które stały się symbolami kobiecości XX wieku.

Na Panie będzie czekać wiele atrakcji: pokaz tańca, pokaz biżuterii, prezentacja kosmetyków, konkurs z nagrodami, porady wizażysty.

Godz. 19:00; cena - 10 złInformacja: 055 6112068,76

          Relację telewizyjną z tego wieczoru zobaczyć będzie można w internetowej telewizji - eKultura TV.

W dniu 9. marca o godz.19.00 odbędzie się uroczyste spotkanie członków DKFu. Spotkanie prowadzić będzie Pani Grażyna Kowalska-Słomka (założycielka Dyskusyjnego Klubu Filmowego im Andrzeja Munka w Elblągu). W tym dniu pokażemy też jeden z najlepszych polskich filmów:"Mój Nikifor", który będzie hołdem złożonym znakomitej, a niedawno zmarłej aktorce - Krystynie Feldman.

Zapraszamy wszystkich miłośników dobrego kina na ten wyjątkowy DKF; cena: 8 zł

          O tym wydarzeniu przeczytasz na www.eswiatowid.pl

A 10. marca o godz. 15.00 rozpocznie się konferencja pn. „Media i kultura w Internecie", podczas której dyrektorzy instytucji kultury, dziennikarze i specjaliści dziedzinie kultury i mediów rozmawiać będą o pozycji kultury w mediach, ze szczególnym uwzględnieniem Internetu. Jej celem będzie promocja nowopowstałych mediów eŚwiatowid. Natomiast o godz 17.00 ropocznie się uroczystość 45-lecia, podczas której dotychczasowi dyrektorzy i pracownicy naszego ośrodka kultury, a także wszyscy, którzy współtworzą naszą instytucję dziś będą mieli okazję do spotkania i wspólnej sentymentalnej podróży w przeszłość.

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera