Tańczę, więc jestem...

Rozpoczyna się czas intensywnych przygotowań do zabaw, gdzie z pewnością królować będzie taniec, dzięki któremu możemy być zauważeni. Andrzejki, Sylwester, karnawał... już niedługo, dlatego Centrum Tańca „Promyk" ponownie zaprasza na nabory do grup tańca.

EKT „Jantar" to wielopokoleniowy ośrodek kultury tanecznej.

- Mili, ale przede wszystkim wykwalifikowani instruktorzy pomagają wszystkim zainteresowanym zgłębić tajniki nie tylko tańca towarzyskiego, ale m.in. salsy, flamenco, disco-dance, tańca irlandzkiego, baletu i wielu innych - zachęca Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk". - Po Baltic Cup odebraliśmy wiele telefonów od osób, które wyraziły chęć uczestnictwa w naszych kursach. Stąd kolejne spotkanie organizacyjne.

Przypomnijmy - podczas „Baltic Cup" i „Baltic Cup Freestyle" prezentowanych było większość stylów tańca, których naukę proponuje „Promyk".

- Jeżeli obejrzenie tańca w wykonaniu mistrzów było niemożliwe zapraszamy na stronę www.eswiatowid.pl, na której zamieściliśmy materiały filmowe z wieczornych gal festiwalu - mówi Agnieszka Jarzębska, redaktor naczelna multimedialnej gazety eswiatowid.

Zapisy odbędą się 7 listopada o godzinie 17.30 w sali sportowej CKiWM „Światowid".

- Wówczas będziemy również zapisywali na naukę tańca irlandzkiego - informuje Joanna Karpiuk.

Pokaz tańca irlandzkiego również można było zobaczyć podczas Baltic Cup. Wystąpiła grupa Elphin, której tancerka i nauczycielka Komisji Tańca Irlandzkiego w Dublinie - Anna Tillak - prowadzi zajęcia w CT „Promyk".

- Naszym sukcesem jest to, że taniec irlandzki stał się w Polsce dostępny - teraz, po prostu, można zapisać się na zajęcia i tańczyć, bo nie jest to elitarna sztuka dostępna tylko dla wybrańców - zdradza Anna Tillak gazecie eswiatowid.pl. - Ja zaczynałam od zajęć z baletu.

Od baletu mogą zacząć również dzieci w wieku od 6 do 10 lat - w „Promyku" najbliższe zajęcia odbędą się 10 listopada o godz. 11.30.

Więcej informacji można otrzymać pod nr tel.  055  611 01 30/40 lub pod adresem promyk@swiatowid.elblag.pl.

Autor:  Marta Mrozowska, J.K-D

Zobacz również

Zapisz się do newslettera