Sobotnie MSA

Na sobotni koncert Kapeli Drewutnia i Orkiestry św. Mikołaja - muzyków, którzy pomogą nam wrócić do korzeni i przeniosą nas w mistyczny świat dźwięków - zapraszają organizatrzy Międyznarodowych Spotkań Artystycznych.

W programie tego dnia również wiele innych niespodzianek.

Drugi dzień MSA to prawdziwa uczta dla ludzi wrażliwych na muzykę, teatr i piękno.

Początek dnia bardzo teatralny. Teatr żywego planu zaprezentje „Co się na wsi porobiło", natomiast „Skrzydła Anioła" to propozycja zespołu „Maska". Spektakl powstał na podstawie powieści Doroty Terakowskiej „Tam gdzie spadają anioły".

„Przebudzeni" to grupa, która na dużej scenie wystawi „Uskrzydloną codzienność". Bliski jest im ruch, dbają o jego plastykę, o świadomość ciała, podpierają się pantomimą i tańcem współczesnym. Ich celem jest zmusić widza do refleksji i zatrzymania w pędzie codzienności.

Manipulacja i zagubienie - tych zagadnień dotknie spektakl „SEGREQUCJA" Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Zmysł". - Co wybrać, jak wybrać i czy starczy odwagi żeby wybrać? - takie pytania rodzą się podczas przedstawienia - a czy znajdą się odpowiedzi? Trzeba przekonać się samemu przychodząc na ich pokaz o godzinie 15.20. Słów kilka o samej grupie - „Zmysł" określa się mianem twórczego azylu dla ostródzkiej młodzieży. Propagują teatr ruchu i muzyki, zaczynają eksperymentować ze słowem. Pytają o sprawy ważne, interesują ich rozterki egzystencjalne człowieka, często posługują się groteską.

Prezentcje teatralne rozpoczną się o godz. 10.30, a zakończą o 16.00 na dużej sali kina.

Sobota będzie również dniem warsztatów - ceramicznych oraz muzycznych, który poprowadzi gwiazda wieczoru - Kapela Drewutnia. O godzinie 16 dźwiękami muzyki, za sprawą zespołów „Nietutejsi" i „Allegro", wypełni się Galeria Nobilis.

Finałem drugiego dnia będzie koncert Kapeli Drewutnia i Orkiestry św. Mikołaja. Niezwykłość obu kapel jest niewątpliwa - obie grupy należą do elity zepołów folkowych. Niepowtarzalną atmosferę stworzy muzyka grana na nietypowych instrumentach takich jak dutar czy cymbały, które wykorzystuje Orkiestra św. Mikołaja, a dzięki Kapeli Drewutnia - usłyszysmy także bęben huculski, rosyjskie bałałajki, akordeon, flet i skrzypce. Dawne polskie, łemkowskie i ukraińskie pieśni wyśpiewane będą techniką „białego" śpiewu" - nieczęsto spotykaną na koncertach.

Autor: Edyta Machul, J.K-D.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera