Tylko pierwsze miejsca

Z przyjemnością informujemy o kolejnych sukcesach tancerzy Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar".

- Na odbywających się w miniony weekend turniejach nasi tancerze zajmowali czołowe miejsca - mówi Joanna Karpuik z Centrum Tańca „Promyk". - Pary z naszego klubu wytańczyły puchary w Kętrzynie, Kwidzynie, Choroszczu i Łodzi.

Na VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego O Puchar Burmistrzów Miast Kętrzyn i Wesel w kombinacji ośmiu tańców w kategorii 14-15 lat klasa: D pierwsze miejsce zajęli Szylin Szymon i Wajdlejt Marta, a w kategorii powyżej 15 lat, również w klasie D pierwsze miejsce - Murawiec Damian i Spiek Sylwia, drugie - Pakuła Bartosz i Murawiec Adrianna.

Z kolei na XI Ogólnopolskim Turnieju w Tańcu Sportowym o Puchar Burmistrza Kwidzyna w kategorii pow. 15 lat , klasa: C, stylu Latin pierwsze miejsce zdobyli Mawa Christian i Gierulska Izabella, drugie Trzosowski Rafał i Fijałkowska Sylwia. W klasie B kategorii wiekowej 14-15 lat w stylu standardowym najlepsi okazali się Jacewicz Paweł i Hryciuk Urszula, a drugie miejsce w kategorii 12-13, klasa: D, kombinacji ośmiu tańców zajęli Zbrzeźny Patryk i Witkowska Joanna. Dobre lokaty - od drugiego do czwartego miejsca - w kombinacji ośmiu tańców i tej samej grupie wiekowej, klasie E zajęli kolejno: Maczyszyn Jarosław i Czuba Magdalena, Kolterman Damian i Ostrowska Justyna i Pierwienis Łukasz z Nowaczyńską Martyną. Taurogiński Krzysztof i Kosińska Kornelia uplasowali się na drugim miejscu, tej parze nadano też nową klasę tańca - otrzymali klasę: A w stylu: Latin

Na Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza, Grand Prix Polski w Choroszczu na najwyższym podium stanęli Szkutnik Bartłomiej i Minkiewicz Alicja oraz (drugie miejsce) Kopacz Kamil i Pilipczuk Marta (kategoria wiekowa 14-15, klasa: Grand Prix, Styl: Standard). Papużyński Mateusz i Abramowicz Marta w kategorii wiekowej 16-18 zajęli drugie miejsce w standardzie.

Sukcesy tancerze Jantara odnieśli również w Łodzi na Grand Prix Polski. Pierwsze miejsce w kategorii powyżej 15 lat zajęli Kiszka Wiktor i Garlicka Małgorzata, drugie w kategorii wiekowej 14-15 lat Szkutnik Bartłomiej i Minkiewicz Alicja, a w kategorii 16-18 piąte miejsce - Papużyński Mateusz i Abramowicz Marta. Wszyscy tańczyli w stylu standardowym.

- Chyba nie ma lepszej rekomendacji szkoły tańca, niż sukcesy naszych par... - dodaje trener Antoni Czyżyk.

Autor: J.Kozłowska-Dyrla