Kim był Munk?

Reżyser filmowy, a także operator, jeden z twórców najwybitniejszych dzieł polskiej szkoły filmowej, patron Dyskusyjnego Klubu Filmowego w kinie „Światowid". Andrzej Munk jest bohaterem konkursu ogłoszonego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid".

- W tym roku obchodzimy 90. rocznicę urodzin i zarazem 50. rocznicę śmierci Andrzeja Munka, to doskonała okazja, aby jeszcze więcej działań, akcji, pokazów i konkursów odbywało się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, który przecież nosi imię tego znakomitego reżysera - mówi Natalia Klonowska, kierownik kina „Światowid" - Dlatego kino „Światowid" ogłasza obchody jubileuszu reżysera, które potrwają od września do listopada 2011 roku.

Andrzej Munk urodził się 16 października 1921 roku w Krakowie, zginął tragicznie 20 września 1961 roku w wypadku samochodowym. Wymienia się go wśród najważniejszych reżyserów w historii polskiego kina, choć ilościowo jego dorobek jest bez porównania skromniejszy niż Wajdy, Kawalerowicza, czy Polańskiego.

CSE „Światowid" zachęca do wzięcia udziału w konkursie pt.: „Kim był Munk?" Mogą wziąć w nim udział prace w dowolnej formie, w jednej z dwóch kategorii. 1. Kategoria dziennikarska, sugerowane formy: artykuł prasowy, materiał radiowy, materiał telewizyjny.2. Kategoria graficzna, sugerowane forma: folder informacyjny o walorach artystycznych, prezentacja multimedialna, komiks.

Przy ocenie prac pod uwagę będzie brany wymiar informacyjny i rzetelności przygotowania oraz inicjatywa twórcza i kreatywność. Głównym celem prac ma być promocja twórczości i poszerzenie wiedzy na temat Andrzeja Munka.

Pracować można indywidualnie lub grupowo (maks. 5 osób), a termin składania prac to 31 października. Wyniki zostaną ogłoszone 7 listopada, wtedy też nastąpi specjalna projekcja filmu Andrzeja Munka dla uczestników konkursu.

Regulamin konkursu w załączeniu.

Konkurs "Kim był Munk?" realizowany w ramach projektu Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka w Kinie Światowid dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Autor: Edyta Jasiukiewicz 

Pliki do pobrania

Zobacz również

Zapisz się do newslettera