
Innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, dba o kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia w świetne samopoczucie, które zostaje długo, długo po zajęciach. Zumba to nowa taneczna propozycja Centrum Tańca „Promyk".
Zumba to inspirowane południową Afryką zajęcia taneczno - ruchowe. Dzięki połączeniu latynoamerykańskiej i międzynarodowej muzyki oraz kroków tanecznych stworzony został dynamiczny i skuteczny program fitness. Zumba wykorzystuje podstawowe zasady aerobiku, treningu interwałowego oraz oporowego dla zmaksymalizowania wydatku energii, prawidłowego funkcjonowania układu krążenia oraz wymodelowania sylwetki.
- Zumba to przede wszystkim świetna zabawa, uczestnicy przychodzą bo fajnie spędzają czas, a po pewnym czasie zaskakują ich rezultaty - mówi Patrycja Dyrmo, instruktor Zumby - To doskonała alternatywa dla aerobiku i fitnessu. Jest łatwa, zaprojektowana dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowy, kondycyjnych lub umiejętnościowych, tańcząc Zumbę nie myśli się o tym, że tak naprawdę są to ćwiczenia.
To w pełni autorski program, do którego prawa posiada Zumba Fitness, dlatego Zumbę mogą prowadzić jedynie specjalnie wyszkoleni instruktorzy.
- Na początku sierpnia ukończyłam kurs Zumby, jestem certyfikowanym instruktorem, który ma uprawnienia do prowadzenia tych zajęć - mówi Patrycja Dyrmo.
Zumba to także specjalnie skomponowana i dopasowana do osiągnięcia określonych rezultatów muzyka. W ostatnich latach Zumba niemalże zrewolucjonizowała rynek fitness, tworząc koncept fitness-zabawy i przeobrażając trening w rozrywkę. Zumba osiągnęła ogromy sukces, wciągnęła tysiące ludzi na całym świecie, zapisując się w historii, jako najbardziej wpływowe wydarzenie w branży fitnessu.
Otwarte warsztaty Zumby odbędą się 10 września o godz. 16.00 na sali sportowo - widowiskowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid".
- Będzie można bezpłatnie sprawdzić co to jest Zumba i czy odpowiada nam ten rodzaj aktywności, wystarczy jedynie wziąć ze sobą wygodny strój sportowy i obuwie sportowe - dodaje Patrycja Dyrmo.
Patrycja Dyrmo jest finalistką Mistrzostw Polski w 10 tańcach, specjalistką Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar" w tańcach latynoamerykańskich.
Autor: Edyta Jasiukiewicz