Pracowałeś u nas? Zapraszamy Cię na 50 – lecie!

Zbliżają się uroczyste obchody jubileuszu 50 - lecia „Światowida". Tych, którzy w ciągu pół wieku pracowali z nami, zapraszamy do udziału w gali, zaplanowanej na 10 marca.

Przez cały 2012 rok będziemy wspominać bale, zabawy, pokazy i inne imprezy, które się tu odbywały. Planujemy koncerty, wystawy, konkursy i pokazy filmowe. Już od stycznia można uczestniczyć w bezpłatnych projekcjach w ramach plebiscytu „Dekady polskiego filmu" . Pokazy zaplanowane są do końca kwietnia. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której sukcesywnie będą pojawiać się informacje o jubileuszowych wydarzeniach.

Dokładnie 10 marca 1962 roku zorganizowaliśmy pierwszą galę na otwarcie obiektu. Nawiązując do tej daty, 10 marca 2012 roku przygotowaliśmy uroczysty jubileusz. Koncert Ewy Bem będzie połączony z częścią oficjalną, w której chcielibyśmy wyróżnić osoby szczególnie zasłużone dla tej instytucji, a także z częścią wspominkową, w której zaprezentujemy zgromadzone przez Pracownię Digitalizacji materiały archiwalne z działalności „Światowida".

Do udziału w jubileuszu zapraszamy wszystkie osoby, które pracowały w „Światowidzie", w ciągu 50 lat jego istnienia. Zgłaszać można się w formie elektronicznej - przez formularz kontaktowy (kliknij tu). Formularz ten, można również odebrać w kasie Centrum Spotkań Europejskich i po wypełnieniu, tam go pozostawić.

- Zachęcamy do zgłaszania się do nas wszystkich tych, którzy wraz z nami tworzyli tę instytucję - mówi Antoni Czyżyk dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid". - Przez tyle lat pracowało tu wiele osób, nie do wszystkich jesteśmy w stanie dotrzeć, a nie chciałbym też żeby ktokolwiek czuł się pominięty. 10 marca chcielibyśmy spotkać się wszyscy razem i również razem powspominać to, czego udało nam się dokonać.

Autor: Edyta Jasiukiewicz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera