Sportowe wyróżnienie

Na wczorajszej Elbląskiej Gali Sportu wyróżnieniem w kategorii Zasłużeni dla elbląskiego sportu uhonorowany został dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" i trener Formacji Standardowej LOTOS-Jantar - Antoni Czyżyk. 

Wczoraj, 16 lutego, odbyła się Elbląska Gala Sportu. Uroczystość była podsumowaniem sportowego roku, zaprezentowano podczas niej osiągnięcia elbląskich sportowców we wszystkich kategoriach wiekowych. Na Galę, która odbyła się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid", zaproszono sportowców, trenerów i działaczy. Nagrody i wyróżnienia wręczali Prezydent Grzegorz Nowaczyk oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu.

Antoni Czyżyk został wyróżniony za wkład w rozwój elbląskiego sportu, jako trener Formacji Standardowej Lotos- Jantar, która w 2011 roku zdobyła Wicemistrzostwo Świata oraz jako prezes Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar".

- To nagroda nie tylko dla mnie, ale również dla młodzieży i drugiego trenera - Ariane Schiessler - mówi Antoni Czyżyk. - Dzięki takim wyróżnieniom wiemy, że to co robimy jest zauważone i docenione. To cieszy i pobudza do dalszej pracy.

A dalsza praca to również trenowanie najmłodszych, poszukiwanie talentów wśród dzieci z najniższych klas szkół podstawowych.

- W tym roku chcemy stworzyć szanse młodym elblążanom wzięcia udziału w szkoleniach z zakresu tańca sportowego - dodaje Antoni Czyżyk. - Dlatego powołujemy do życia Elbląską Ligę Tańca, dzięki której nie tylko zdobywamy nowych pretendentów do miana najlepszych tancerzy, ale rozpowszechniamy taniec jako aktywną i wartościową formę spędzania wolnego czasu.

W ramach Elbląskiej Ligi Tanecznej odbędzie się cykl szkoleń z zakresu tańca towarzyskiego oraz turnieje, weryfikujące nabyte przez uczestników umiejętności. Projekt adresowany jest do uczniów klas drugich czterech elbląskich szkół podstawowych - SP nr 4, SP nr 6, SP 12, SP nr 23. W każdej z nich, dla jednej wybranej klasy, odbędą się cykliczne spotkania szkoleniowe.

Elbląską Galę Sportu swoim występem uświetnili tancerze Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar". Adam Popowski i Paulina Karpińska zaprezentowali się w tańcach latynoamerykańskich, a Mateusz Czyżyk i Marta Pilipczuk, członkowie wyróżnionej Formacji LOTOS-Jantar, pokazali się w tańcach standardowych.

- Tych, którzy chcieliby dołączyć do nas i zacząć uczyć się tańca zapraszamy - podsumowuje Antoni Czyżyk. - Jest w czym wybierać. Mamy bogatą ofertę, skierowaną do osób w każdym wieku. Dla kilkulatków są zajęcia z rytmiki, gdzie do grupy dołączyć można w każdej chwili. Dla nieco starszych dzieci są kursy tańca nowoczesnego i towarzyskiego. A dla dorosłych zarówno solo i w parach, w zależności od zainteresowań - salsa, zumba, aerodance, taniec brzucha, taniec towarzyski, latin solo.

Elbląska Liga Tańca została dofinansowane ze środków Urzędu Miasta w Elblągu.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera