Z okazji jubileuszu

Tych, którzy pracowali w ośrodku kultury w Elblągu, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" zaprasza na galę 50-lecia tej instytucji. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 lutego.

Obiekt mieszczący się przy Placu Kazimierza Jagiellończyka powstał w latach 60-tych, a Elbląski Dom Kultury powołany został do życia uchwałą Prezydium Miejskiej Rady Narodowej z dnia 10 marca 1962 r. W sobotę, 10 marca br., minie więc pół wieku - z tej okazji „Światowid" przygotował uroczyste obchody.

Składają się na nie wydarzenia organizowane jeszcze przed galą, a są to: wystawa plakatów kinowych sprzed lat, zdjęć archiwalnych, wyjątkowy pokaz w ramach DKF-u oraz wspomnienie Stefana Muli i prezentacja jego filmów.

Z kolei 10 marca od godzin porannych otwarte zostaną wszystkie pracownie, w których będzie można spróbować swoich sił twórczych. Na wieczór zaplanowana jest gala, czyli koncert Ewy Bem połączony z częścią oficjalną, w której zostaną wyróżnione osoby szczególnie zasłużone dla tej instytucji.

W programie znalazła się część wspominkowa, w której będzie można zobaczyć zgromadzone przez Pracownię Digitalizacji materiały archiwalne z działalności „Światowida" i wysłuchać wspomnień nagranych podczas rozmów z osobami związanymi niegdyś z tą instytucją.

- Zapraszamy wszystkie osoby, które pracowały tu w ciągu ostatniego półwiecza do uczestniczenia w gali 50-lecia „Światowida" - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor instytucji. - Formularz kontaktowy dostępny jest przez Internet, można go również wypełnić w formie papierowej - w kasie „Światowida".

Formularz znaleźć można pod linkiem - http://rejestracja.swiatowid.elblag.pl.

Termin zgłoszeń upływa 22.02.2012 r.

Autor: Edyta Jasiukiewicz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera