Digitalizacja na szkoleniu

Regionalna Pracownia Digitalizacji w Elblągu nie tylko digitalizuje obiekty muzealne i zabytki czy prowadzi edukację, ale także szkoli innych z zakresu wykorzystania urządzeń pomiarowych służących do cyfryzacji. Jeden z jej pracowników będzie prowadził szkolenie podczas XV edycji Szkoły Pomiarów.

Szkoła Pomiarów to szkolenie obejmujące wiele dziedzin i branż, w tym geodezję, GIS (Systemy Informacji Geograficznej), masowe zbieranie danych, pomiary przemysłowe, skanowanie 3D, oprogramowanie geodezyjne, oprogramowanie do obróbki chmur punktów, zaawansowane metody pomiarowe i wiele innych.

Na zaproszenie organizatorów pracownik CSE „Światowid” Paweł Kondraciuk z Regionalnej Pracowni Digitalizacji  będzie opowiadał o zastosowaniu skanerów 3D w digitalizacji muzealiów.

 - Zajmuję się skaningiem, mam doświadczenie w pracy z trzema skanerami 3D różnego typu, miałem również możliwość testowania dwóch innych. Poproszono mnie o przygotowanie szkolenia dla uczestników Szkoły Pomiarów ze względu na charakter wykorzystania skanerów 3D  w Regionalnej Pracowni Digitalizacji – mówi Paweł Kondraciuk. - Opowiem o plusach i minusach wykorzystania różnych technologii 3D, o problemach związanych z digitalizacją np. o ograniczeniach wynikających ze specyfiki sprzętu pomiarowego i możliwościach uporania się z niektórymi z nich, a także o późniejszej obróbce uzyskanych danych. Wszytsko to w oparciu o swoją pracę w Regionalnej Pracowni Digitalizacji.

Szkoła Pomiarów to wykłady, warsztaty i zajęcia terenowe, a także indywidualne konsultacje ze specjalistami i osobami prowadzącymi szkolenie. Dodatkowym atutem jest możliwość wymiany doświadczeń z praktykami z całej Polski.

- Cieszy nas, że Regionalna Pracownia Digitalizacji dostrzegana jest nie tylko w regionie i że docenia się kompetencje jej pracowników – mówi Antoni Czyżyk dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, w ramach którego działa Pracownia. – To dowód na to, że warto wybiegać z planami w przyszłość i inwestować w ludzi. 

Regionalna Pracownia Digitalizacji powstała, by digitalizować i udostępniać dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur w sieci. Pracownia, jako pierwsza w regionie, archiwizuje eksponaty w technice 3D. W internecie, prócz np. form przestrzennych, można również oglądać ponad sto kapliczek, a także eksponaty z muzeów Warmii i Mazur oraz Żuław. Efekty jej pracy dostępne są na stronie http://www.cyfrowewm.pl/.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera