Okiem praktyka

Pracownicy Regionalnej Pracowni Digitalizacji w Elblągu nie tylko cyfryzują obiekty, ale również szkolą innych z zakresu wykorzystania urządzeń pomiarowych służących do digitalizacji. Jeden z nich poprowadzi szkolenie podczas XVI edycji Szkoły Pomiarów.

Szkoła Pomiarów to szkolenie obejmujące wiele dziedzin i branż, w tym geodezję, GIS, masowe zbieranie danych, pomiary przemysłowe, skanowanie 3D, oprogramowanie geodezyjne, oprogramowanie do obróbki chmur punktów, zaawansowane metody pomiarowe i wiele innych. Na zaproszenie organizatorów pracownik CSE „Światowid” Paweł Kondraciuk z Regionalnej Pracowni Digitalizacji  poprowadzi jedno ze szkoleń o „Skanowaniu precyzyjnym okiem praktyka”

 - To już druga edycja Szkoły Pomiarów podczas której będę się dzielił swoimi doświadczeniami, poprzednio omawiałem zastosowanie skanerów 3D w digitalizacji muzealiów, tym razem opowiem o realiach digitalizacji obiektów architektury zabytkowej oraz obiektów muzealnych z wykorzystaniem skanerów światła strukturalnego, laserowego oraz elementami fotogrametrii – komentuje Paweł Kondraciuk.

Szkoła Pomiarów to wykłady, warsztaty i zajęcia terenowe, a także indywidualne konsultacje ze specjalistami i osobami prowadzącymi szkolenie. Dodatkowym atutem jest możliwość wymiany doświadczeń z praktykami z całej Polski.

- Obecność pracownika Regionalnej Pracowni Digitalizacji w roli prelegenta na tym wydarzeniu potwierdza aktualną pozycję pracowni w Polsce – mówi Hanna Laska –Kleinszmidt, kierownik Regionalnej Pracowni Digitalizacji. – Jesteśmy w krajowej czołówce w skaningu 3D. Na dzisiaj posiadamy bardzo nowoczesny sprzęt i zatrudniamy ekspertów, którzy potrafią w pełni wykorzystywać wspomniane zdobycze techniki.

Regionalna Pracownia Digitalizacji powstała, by digitalizować i udostępniać dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur w wirtualnej przestrzeni. Pracownia, jako pierwsza w regionie, archiwizuje eksponaty w technice 3D. W internecie, prócz np. charakterystycznych dla elbląskiego krajobrazu form przestrzennych, można również oglądać ponad sto kapliczek, a także eksponaty z muzeów Warmii i Mazur oraz Żuław. Efekty jej pracy dostępne są na stronie http://www.cyfrowewm.pl/.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera