Dyrekcja CSE „Światowid” zasłużona kulturze

Dziś (6 października) odbyło się w Iławie doroczne spotkanie ludzi kultury połączone z Inauguracją Roku Kulturalnego 2017/2018. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody, odznaki i odznaczenia samorządowe i resortowe. Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymał Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, a zastępca dyrektora, Magdalena Czarnocka-Kaptur, otrzymała odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawane jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobie lub instytucji wyróżniającej się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Antoni Czyżyk otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” za działalność kulturalną. Warto dodać, że dzięki sprawności obecnego dyrektora w pozyskiwaniu środków na realizację projektów inwestycyjnych siedziba CSE "Światowid" jest sukcesywnie modernizowana i dostosowywana do coraz pełniejszego zaspokajania potrzeb kulturalnych mieszkańców miasta. Obecnie realizowany jest projekt rozbudowy instytucji.  Z kolei Odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej" nadaje się osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury, a przyznaje ją Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Magdalena Czarnocka-Kaptur od lat jest w Światowidzie specjalistką od pozyskiwania środków pozabudżetowych, a także pomysłodawczynią i realizatorką wielu inicjatyw kulturalnych. Od dwóch lat jest zastępcą dyrektora placówki, w 2015 r. otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

Podczas Inauguracji Roku Kulturalnego na Warmii i Mazurach wręczono także Nagrodę Humanistyczną im. Wojciecha Kętrzyńskiego oraz wyróżnienia „Partner 2017”. To ostatnie otrzymał - na wniosek CSE "Światowid" - Pan Stanisław Patra, właściciel firmy Paters, który od lat, poprzez sponsoring rzeczowy, wspiera działalność instytucji. Spotkanie zakończył koncert Mirosława Czyżykiewicza i Witolda Cisło.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera