Nominacja do tytułu Symbol Polskiej Kultury 2017

Symbol 2017 to ogólnopolski medialny program promocyjny prowadzony przez wydawcę „Monitora Rynkowego”, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z „Dziennikiem Gazetą Prawną” i „Monitora Biznesu”, dystrybuowanego wraz z „Rzeczpospolitą”. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zostało nominowane do tytułu Symbol Polskiej Kultury 2017. 

Symbole, wraz z rozszerzeniem nazwy o daną kategorię, są wyrazem docenienia dotychczasowych działań i osiągnięć. Organizatorzy wyłaniają najciekawsze inicjatywy, które nominują do tego tytułu, a nominacje trwają cały rok, ponieważ jest blisko 20 kategorii podmiotów. - Honorujemy te podmioty, których marka stała się reprezentatywna i tożsama z działalnością całej branży – informują organizatorzy programu. -  Celem naszym jest, aby pisząc i mówiąc CSE „Światowid” mieć na myśli najlepszą, symboliczną jakość zarządzania i działania.

W Kapitule, która nagradza nominowanych, zasiadają m.in. Henryk Warkocz, prezes TÜV Nord Polska, wieloletni poseł i działacz samorządowy dr Jan Rzymełka oraz pisarz i medioznawca Tadeusz Biedzki. Gala Symbol 2017 odbędzie się 24 listopada 2017 roku w Katowicach.

- Nominacja do tytułu Symbolu Polskiej Kultury 2017 świadczy o tym, że informacje o naszej działalności docierają do mediów ogólnopolskich, a za ich pośrednictwem do mieszkańców innych regionów kraju – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Znaleźliśmy się w gronie 9 nominowanych wraz z nami, znanych instytucji kultury, takich jak Polski Instytut Sztuki Filmowej czy Muzeum Sztuki w Łodzi. To dla nas duże wyróżnienie.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie działające w CSE „Światowid” kino otrzymało od PISF-u nagrodę dla najlepszego kina 2016 roku w kraju, a dyrekcja instytucji została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Antoni Czyżyk otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” za działalność kulturalną, a zastępca dyrektora, Magdalena Czarnocka-Kaptur, otrzymała Odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

- To dobry rok dla Światowida. Zaczęliśmy go udanym jubileuszem i informacją o tym, że nasze starania o rozbudowę uzyskały dofinansowanie z MKiDN, a następnie nagrody i ta nominacja – dodał Antoni Czyżyk. – Bardzo się cieszę, że nasza praca jest nie tylko zauważana, ale i doceniana.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera