Światowid z tytułem Symbolu 2017 w kategorii Polskiej Kultury

Z radością informujemy, że decyzją Kapituły Programu Symbol Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu uzyskało tytuł Symbolu 2017 w kategorii Polskiej Kultury.

Kapituła Programu doceniła dokonania zespołu tworzącego „Światowid” w popularyzowaniu szeroko rozumianej kultury.

- Działający w wielu obszarach działalności artystycznej, popularyzowania wiedzy i aktywizacji środowiskowej „Światowid” zauważany i doceniany jest nieprzerwanie od 55 lat – czytamy w liście gratulacyjnym.

Jak podkreśla Antoni Czyżyk, dyrektor CSE "Światowid” w Elblągu, które jest instytucją samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, pracownicy swoje działania i plany na przyszłość opierają na wieloletnim doświadczeniu i umiejętności dostosowywania się do zmieniającej się rzeczywistości. Praktyka i ciągła chęć rozwoju, m.in. poprzez udział w międzynarodowych projektach, rozwijanie sieci współpracy, w dużej mierze ze szkołami poprzez realizację wspólnych zadań, umiejętność współdziałania z samorządami, brak oporów przed wyjściem do ludzi, poza obiekt, działalność szkoleniowa i dzielenie się swoim doświadczeniem z mniejszymi jednostkami w terenie – wszystko to sprawia, że „Światowid” jest wiarygodnym partnerem dla wielu podmiotów.

- Świadczą o tym także wyróżnienia, jakie otrzymujemy – tytuł Symbolu Polskiej Kultury 2017, czy uzyskana podczas ostatniej gali Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej nagroda dla naszego kina – dodaje, nie kryjąc zadowolenia, Antoni Czyżyk.

Oficjalne wręczenie tytułu nastąpi podczas uroczystej gali 24 listopada br. w Katowicach.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera