Forum o przedsiębiorczości

„Działaj lokalnie tworząc globalnie" - to zdanie stało się kwintesencją dyskusji ostatniego Forum Debaty Publicznej. Wzięli w nim udział prezesi:Grupy Lotos - Paweł Olechnowicz, OPEGIEKA - Florian Romanowski, Klastra Meblowego - Wojciech Macijewicz. W spotkaniu uczestniczył również marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas.

Goście Forum dyskutowali nad rozwojem przedsiębiorczości w Elblągu, nad obecnym stanem, nad perspektywami. Na przykładzie zarządzanych przez siebie firm wskazywali drogi rozwoju, problemy z którymi musieli się zmierzyć.

Marszałek Protas poinformował o planach województwa - przeznaczeniu ponad trzystu milionów złotych na sieć szerokopasmowego Internetu w całym regionie, inwestowanie w nowe technologie i innowacyjne rozwiązania, otwarcie się na Zalew Wiślany.

Formuła Forum Debaty to nie tylko wystąpienia zaproszonych gości, ale również pytania ze strony elblążan. Dyskusję moderował redaktor naczelny Elbląskiej Gazety Internetowej www.portEl.pl Piotr Derlukiewicz.

Autor:  Anna Kleina

Zobacz również

Zapisz się do newslettera