Kultura dla seniora – senior dla kultury

PIERWSZE SPOTKANIE Z GOŚCIEM W KLUBIE AKTYWNEGO SENIORA 

 27 czerwca o 15:00 w CSE „Światowid” odbędzie się pierwsze spotkanie z gościem. W trakcie prezentacji Klubowicze i zaproszeni specjaliści porozmawiają o tym, jak bezpiecznie zbierać grzyby i leśne zioła oraz skutecznie chronić się przed kleszczami.

Kurki do jajecznicy, sójki do usmażenia oraz maślaki w ocet. Mięta na żołądek, pokrzywa na cerę i rumianek, nadający blask włosom – to pyszności i skarby natury, które możemy znaleźć w niemal każdym lesie czy parku. Piękna, utrzymująca się od kilku tygodni pogoda zachęca do spędzania czasu w cieniu drzew i na nasłonecznionych polanach. Zanim jednak pogrążymy się w lekturze na ławce lub wkroczymy na szlaki Bażantarni, rozejrzyjmy się, jakie rośliny mamy wokół… i do czego mogą się przydać konkretne listki, nóżki i kapelusze.

Pierwszy prelegent, specjalista z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, przypomni seniorom zasady bezpiecznego zbierania grzybów. Opowie także, jak w trakcie wizyt w leśnej głuszy i miejskich parkach bronić się przed komarami czy kleszczami.

W drugiej części spotkania Anna Izdebska przybliży Klubowiczom prozdrowotne właściwości ziół, a także roślin ogrodowo-balkonowych. Podpowie, jak rozpoznać wiązówkę czy podbiał, gdzie ich szukać, jak zbierać lub hodować i przechowywać. Zdradzi też sposoby na sporządzanie ziołowego remedium na różne dolegliwości i mikstur, które przed nimi uchronią.

Seniorzy będą mogli skorzystać z przygotowanych warsztatów, ale też samodzielnie poprowadzić zajęcia, sprawdzając się w roli instruktorów. Spotkania z gośćmi to natomiast okazja do dyskusji na interesujące klubowiczów tematy i poszerzanie wiedzy z konkretnych dziedzin. Udział w prelekcjach to również sposób na znalezienie nowych znajomych o podobnych zainteresowaniach.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 27.06.2018 r. (środa) o godz. 15:00 w galerii Nobilis w CSE „Światowid” w Elblągu.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem tel. +55 611 20 59 lub drogą elektroniczną pod adresem aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl. 

******

KLUB AKTYWNEGO SENIORA

W ramach projektu przy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu powstał Klub Aktywnego Seniora. Pierwsze spotkanie odbyło się 16 czerwca.

Ideą Klubu jest aktywizacja seniorów, którzy mają problemy z zagospodarowaniem nadmiaru wolnego czasu. Udział w zajęciach stanie się okazją do poznania nowych osób o podobnych zainteresowaniach.

Przede wszystkim chcemy jednak zachęcić uczestników do aktywnego dzielenia się swoją pasją i twórczymi umiejętnościami – uczestnicy wcielą się w instruktorów i poprowadzą zajęcia z dziedzin, w których czują się najlepiej.

Więcej informacji TUTAJ. 

*****

Zapraszamy do oglądania GALERII ZDJĘĆ ZE SPOTKAŃ KLUBU:

SPOTKANIE MAJOWE SPOTKANIE W CZERWCUSPOTKANIE W LIPCU

*****

Na przełomie lipca i sierpnia zrealizowaliśmy międzypokoleniowe warsztaty fotograficzne i plastyczne w ramach "Letniej Akademii Artystycznej". Odwiedziliśmy kolejno Suchacz, Przezmark, Gronowo Elbląskie i Pasłęk. W każdej miejscowości szukaliśmy lokalnego fokloru, który inspirował instalacje plastyczne. Mieszkańcy przygotowywali tablice, na których można sąsiadom przekazywać różne treści. Tablice zawisły na płotach w strategicznych miejscach aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp. Podczas warsztatów fotograficznych mieszkańcy mogli dowiedzieć się na co zwracać uwagę podczas robienia zdjęć, jak prawidłowo kadrować i operować światłem. Fotografie wykonywali zarówno przy użyciu profesjonalnych aparatów fotograficznych, jak i telefonów komórkowych oraz jednorazowego sprzętu, który zakupiliśmy na potrzeby warsztatów. Najważniejszą częścia warsztatów była sesja fotograficzna mieszkańców w ludowych strojach przy wykonywaniu współczesnych czynności np. pracy na komputrze, jazdy na deskorolce czy robieniu sobie selfie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdów:

Letnia Akademia Artystyczna w Suchaczu

Letnia Akademia Artystyczna w Przezmarku

Letnia Akademia Artystyczna w Gronowie Elbląskim

Letnia Akademia Artystyczna w Pasłęku

*****

Klub Aktywnego Seniora: Jak jeść i sprzątać ekologicznie

Domowe sposoby na ekologiczne środki czystości oraz dieta dla seniorów. Dwa tematy, dwóch gości. Klub Aktywnego Seniora w CSE Światowid zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się w najbliższy czwartek (23 sierpnia) o godz. 15:00.

O tym jak ekologicznie i niedrogo, domowymi sposobami można posprzątać w domu, dowiemy się na warsztatach  Anity Pawlak. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00 w sali nr 46 (II piętro) w CSE Światowid. Uczestnicy na warsztatach przygotują ekologiczny proszek do prania oraz  odświeżacz powietrza lub płyn do mycia blatów. Na spotkanie obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona.

O godzinie 16:00, w Galerii Nobilis tajniki diety zalecanej seniorom odsłoni Elżbieta Ogrodowczyk.

- Porozmawiamy o tym w jaki sposób się odżywiać, żeby organizm był jak najdłużej sprawny i jak odżywiać się mając na uwadze wiek czy częste w tym wieku schorzenia - zapowiada Elżbieta Ogrodowczyk, psychodietetyk.

Oba spotkania odbędą się w ramach działalności Klubu Aktywnego Seniora. Klub powstał w odpowiedzi na potrzeby osób, które zakończyły już swoją aktywność zawodową. Do udziału w spotkaniach, ale także do dzielenia się swoim doświadczeniem zawodowym, pasją czy umiejętnościami zapraszamy wszystkich chętnych seniorów. Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje. Mogą to być zajęcia z rękodzieła (np. haftowanie, szydełkowanie), sportowe (np. joga, nordic walking), językowe, literackie itp. Do Klubu zapraszamy także seniorów, którzy chcą ciekawie zagospodarować swój czas wolny, skorzystać z oferty warsztatów, poznać nowe osoby.

Program spotkania:

Godz. 15:00 – Domowe sposoby na ekologiczne środki czystości, gość: Anita Pawlak Godz. 16:00 Zdrowa dieta – czyli jak zadbać o umysł i ciało, gość: Elżbieta Ogrodowczyk

Anita Pawlak - elblążanka z pasją, współtwórczyni projektu Naturalna Żywność Spółki non profit - sklepu z produktami ekologicznymi, promując zdrowe odżywianie i lokalnych producentów. Wyznaje zasadę „myśl globalnie działaj lokalnie”. Wyszukuje rozwiązań, by swym postępowaniem pozostawiać jak najmniejszy ślad wpływający negatywnie na Matkę Ziemię. Swoje ekologiczne podejście przekazuje w ramach warsztatów na temat diety roślinnej, słodkości bez cukru czy domowe sposoby na ekologiczne środki czystości. Prywatnie od kilkunastu lat na diecie roślinnej. Od wielu lat wspiera lokalnych przedsiębiorców w rozwoju swojego biznesu, trenerka, edukatorka i entuzjastka dzielenia się tym co zdrowe i ekologiczne.

Elżbieta Ogrodowczyk - doradca żywieniowy, psychodietetyk, diet coach, trener biznesu i rozwoju osobistego. Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania w Toruniu, Psychodietetyki na SWPSie w Sopocie i Trenera Biznesu w WSB w Toruniu. Sama niedawno zmieniła swój styl życia i zgubiła zbędnych kilkanaście kilogramów. Podczas sesji coachingowych z zakresu zmiany nawyków odżywiania i stylu życia pomagała rozwiązywać różne problemy związane z nadwagą, niedowagą, z chorobami powstałymi w wyniku złego odżywiania, brakiem witamin, mikroelementów czy brakiem ruchu. Widząc jak trudno klientom znaleźć czas na gotowanie i przygotowywanie zbilansowanych posiłków i w celu ułatwienia im osiągnięcia swojego celu jest współzałożycielką cateringu dietetycznego Food&Fit . Wspólnie z mężem, trenerem personalnym prowadziła Solo Fitness w Elblągu.

Klub Aktywnego Seniora działa w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Poza stworzeniem Klubu zaplanowaliśmy cykliczne warsztaty fotograficzne, wokalne, teatralne, plastyczne i taneczne skierowane do osób 60+. Odbędą się także spotkania ze specjalistą od nowych mediów, których efektem będzie Przewodnik Twórczego Seniora. Realizację projektu zakończą Targi Seniora.

Zapisy na warsztaty tworzenia domowych środków czystości przyjmujemy pod numerem 55 611 20 59 lub mailowo aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl

Na spotkanie z dietetykiem wstęp wolny.

 *****

Ruszył nabór na twórcze warsztaty dla seniorów

Seniorze, po latach pracy zawodowej, masz w końcu trochę wolnego czasu? Wykorzystaj go dobrze. Weź udział w cyklicznych warsztatach artystycznych przygotowanych przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Proponowane przez CSE Światowid zajęcia to okazja do spróbowania czegoś nowego, może odkrycia nowych zainteresowań czy poznania ciekawych osób. Zajęcia odbędą się w ramach cyklu „Sztuka na dotyk”. Każde z warsztatów to dziesięć twórczych spotkań. Do wyboru są zajęcia: teatralne, wokalne, fotograficzne, taneczne i plastyczne. Poprowadzą je wykwalifikowani instruktorzy, m.in. aktorka Irena Adamiak, fotograf Artur Kalinowski czy plastyczka Anna Dukszta. Zajęcia skierowane są głównie do seniorów z Elbląga. Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane podczas Targów Seniora, które odbędą się w grudniu 2018 r.

Terminarz warsztatów z cyklu „Sztuka na dotyk”

Warsztaty będą odbywały się raz w tygodniu, od września do listopada 2018 r.

Taneczne: spotkanie w każdy czwartek w godz. 15:00 do 16:00, start: 6 września Fotograficzne: spotkanie w każdy wtorek w godz. 14:30 do 16:00, start: 11 września     Wokalne: spotkanie w każdą środę w godz. 14:30 do 16:00, start: 12 września Plastyczne: spotkanie w każdą środę w godz. 14:30 do 16:00, start: 12 września Teatralne: spotkanie w każdy piątek w godz. 14:30 do 16:00, start: 14 września

Aby wziąć udział warsztatach pn. Sztuka na dotyk, należy zgłosić chęć udziału pod numerem telefonu 55 611 20 59 lub mailowo, pisząc na adres: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl. Z uwagi na charakter warsztatów, zapisy na zajęcia zobowiązują do udziału w całym cyklu (dziesięć spotkań).

Wyjątkiem są warsztaty plastyczne, w których można uczestniczyć w wybranych spotkaniach. Nabór na warsztaty prowadzony jest do wyczerpania miejsc. Ponadto informujemy, że  CSE Światowid prowadzi nabór na warsztaty pn. Nowe media ( ruszają 8 września), podczas których będziemy oswajać seniorów z Internetem.

Warsztaty pn. Sztuka na dotyk odbędą się w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, który jest realizowany przez CSE „Światowid” w Elblągu. Zadanie zostało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Więcej informacji nt. projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury” znajduje się na podstronie projektu.

 *******

W czwartek, 23 sierpnia, odbyły się aż dwa spotkania w ramach Klubu Aktywnego Seniora. Warsztaty o godz. 15.00 poprowadziła Anita Pawlak - trenerka, edukatorka i entuzjastka dzielenia się tym co zdrowe i ekologiczne. Nasi Klubowicze mieli okazję przygotować ekologiczny proszek do prania oraz odświeżacz powietrza lub płyn do czyszczenia blatów. Zajęcia spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, uczestnicy ze zdziwieniem przyjmowali fakt, iż z prostych składników, które każdy ma w domu można wyczarować środki czystości, które nie tylko są przyjazne dla środowiska, ale też dla naszej skóry. O godz. 16.00 Pani Elżbieta Ogrodowczyk - doradca żywieniowy, psychodietetyk, diet coach, mówiła o wpływie diety na nasze samopoczucie i zdrowie, o zmianach zachodzących w organizmie z biegiem lat i różnym zapotrzebowaniem na składniki w diecie. Wśród naszych uczestników przeprowadzone zostało losowanie nagrody - dziennego zestawu diety pudełkowej, który wygrała Pani Teresa Karbowska. Dziękujemy naszym gościom za poprowadzenie zajęć a naszym uczestnikom za obecność. Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu "Kultura dla seniora - senior dla kultury", który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy do oglądania GALERII ZDJĘĆ.

******

Klub Aktywnego Seniora - Warsztaty z refleksologii

CSE „Światowid” zaprasza seniorów na spotkanie z Katarzyną Laskowską – refleksologiem i fizjoterapeutką. Warsztaty odbędą się w ramach Klubu Aktywnego Seniora, 27 września o godz. 15:00 w Galerii Nobilis.

Czym jest refleksologia, w jaki sposób pracą na refleksach można oddziaływać na poszczególne części ciała uruchamiając naturalny proces samoleczenia oraz przywracania równowagi organizmu, dowiedzą się uczestnicy spotkania z Katarzyną Laskowską, która w Elblągu prowadzi gabinet Refleksologii i Rehabilitacji.

Katarzyna Laskowska jest dyplomowanym refleksologiem, nauczycielem zawodu w Polskim Instytucie Refleksologii, fizjoterapeutką oraz smoveyCOACHem. Na zajęciach z seniorami wykona kilka technik pracy na stopach dla dwóch chętnych uczestników spotkania. W trakcie wykładu będzie również możliwość zapoznania się z przyrządem smovey i aktywnym uczestniczeniu w krótkich zajęciach ruchowych.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00 w Galerii Nobilis (II piętro) w CSE „Światowid”. Wstęp wolny. Więcej informacji pod numerem 55 611 20 59 lub mailowo aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.

 ********

Brydż, czyli rozrywka dla umysłu

Gra w brydża to nie tylko świetna rozrywka, ale także hobby, które dostarcza wielu wymiernych korzyści. Poprawia zdolność logicznego myślenia, ćwiczy pamięć, urozmaica życie towarzyskie i ułatwia nawiązywanie wartościowych kontaktów. W CSE „Światowid” można uczyć się gry w ramach Klubu Aktywnego Seniora. Pierwsze spotkanie 25 września (wtorek).

Zapalonymi brydżystami są m. in. Bill Gates i Warren Buffet, a w Polsce: Renata Dancewicz, Marek Borowski, Jerzy Hoffman i Zbigniew Boniek. Od września do grona miłośników mogą dołączyć także seniorzy z Elbląga i okolic.

„Światowid” zaprasza na bezpłatne spotkania brydżowe dla początkujących. Pierwsze z nich odbędzie się 25 września o godz. 10:00 w Sali muzycznej CSE „Światowid”. Terminy pozostałych spotkań będą ustalane między uczestnikami. Liczba miejsc jest ograniczona. Poszukujemy chętnych seniorów, którzy chcą „poćwiczyć” swój umysł oraz poznać interesujących ludzi i – po pokonaniu pierwszych trudności – rywalizować z nimi. Więcej informacji i zapisy pod nr tel.: 55 611 20 59.

Klub Aktywnego Seniora realizowany jest w ramach projektu „Kultura dla seniora – Senior dla Kultury” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji i Kultury.

*******

Spotkanie brydżowe dla seniorów - Klub Aktywnego Seniora

W Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w każdy wtorek i czwartek mają miejsce spotkania brydżowe dla początkujących. Uczestnicy pod okiem Zofi Abramowicz, elbląskiej brydżystki, w praktyczny sposób uczą się zasad tej logicznej gry karcianej. 

Spotkania odbywają się w ramach Klubu Aktywnego Seniora, który utworzony został na potrzeby projektu "Kultura dla seniora - senior dla kultury".

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆ

***********

Kultura dla seniora - senior dla kultury

 W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu od 5 września odbywają się zajęcia dla seniorów w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”. 

W warsztatach z nowych mediów, warsztatach fotograficznych, plastycznych, tanecznych, wokalnych i teatralnych bierze udział wielu zainteresowanych elblążan po 50 roku życia. Uczestnicy pierwszych spotkań w ramach cyklów „Nowoczesny senior” i „Sztuka na dotyk” do tej pory dowiedzieli się, m.in. jak ozdabiać przedmioty metodą decoupage, jak dekorować kartki okolicznościowe techniką qulling’u, poznali różnice między aparatem analogowym, cyfrowym, a lustrzanką, wykonywali pierwsze próby sesji zdjęciowych w plenerze oraz uczyli się obycia ze sceną. Warsztaty w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury” są źródłem motywacji i inspiracji do podejmowania przez seniorów własnych inicjatyw kulturalnych. Tworzą okazję do podzielenia się posiadaną wiedzą i doświadczeniem oraz do rozwijania talentu aktorskiego, fotograficznego, wokalnego, plastycznego czy tanecznego, uświadamiając uczestnikom terapeutyczny walor tych działań. Spotkania przeciwdziałają także negatywnym skutkom przejścia na emeryturę i gwałtownej zmianie trybu życia, jaka się z tym wiąże.

Warsztaty zrealizowane są w ramach projektu "Kultura dla seniora - senior dla kultury", który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy do oglądania GALERII ZDJĘĆ.

 *******

Warsztaty z refleksologii

W ramach Klubu Aktywnego Seniora, 27 września, odbyły się warsztaty z refleksologii. Spotkanie prowadziła Katarzyna Laskowska, refleksolog i fizjoterapeutka.

Seniorzy biorący udział w spotkaniu dowiedzieli się czym jest refleksologia oraz w jaki sposób pracą na refleksach można oddziaływać na poszczególne części ciała uruchamiając naturalny proces samoleczenia oraz przywracania równowagi organizmu.

Na zajęciach Katarzyna Laskowska wykonała kilka technik pracy na stopach dwóm chętnym uczestniczkom. W trakcie spotkania seniorzy, dzięki krótkim zajęciom ruchowym, zapoznali się także z przyrządem smovey.

Klub Aktywnego Seniora działa w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

*****

Spotkanie z poetką, która pisze sercem

 Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza miłośników poezji i podróży na spotkanie z elblążanką Jadwigą Krystyną Kaczmarek – autorką tomiku wierszy „Rytm serca” oraz podróżniczką. Spotkanie odbędzie się w ramach Klubu Aktywnego Seniora we wtorek 23 października o godz. 10:00. Wstęp wolny. 

Jadwiga Krystyna Kaczmarek urodziła się w Nowym Dworze Gdańskim. W roku 1977 ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Zaraz po skończeniu studiów rozpoczęła pracę jako nauczyciel polonista. Wówczas na stałe związała się z Elblągiem. Uczęszcza na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki i aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym naszego miasta. Z pasją uprawia turystykę krajową oraz zagraniczną. Ceni w ludziach skromność, inteligencję i dar empatii.

 Wiersze zaczęła pisać w 2000 roku. Tomik „Rytm serca” jest jej debiutem książkowym. Zawiera kilkadziesiąt utworów o tematyce miłosnej. Autorka ukazuje w nich bogactwo przeżyć psychicznych, wnętrze kobiety samotnej, zakochanej, zmagającej się z losem. - Piszę szczerze, sercem – mówi Jadwiga Kaczmarek. 

 Jej teksty ukazały się także w antologii „Kolory życia”. Obecnie pracuje nad kolejnym tomikiem, którego wydanie planuje w przyszłym roku.

 Spotkanie z Jadwigą Krystyną Kaczmarek – 23 października 2018 r. o godz. 10:00 w Sali muzycznej CSE „Światowid”. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę z autografem autorki oraz wziąć udział w quizie na temat polskiej poezji. Do wygrania interesujące nagrody. Wstęp bezpłatny. Więcej szczegółów pod nr tel.: 55 611 20 59.

 Klub Aktywnego Seniora działa w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 *****

Spotkanie poetyckie - Klub Aktywnego Seniora

23 października Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprosiło do siebie miłośników poezji. Spotkanie z Jadwigą Krystyną Kaczmarek – autorką tomiku wierszy „Rytm serca” odbyło się w ramach Klubu Aktywnego Seniora.

 Poetka zaprezentowała kilkanaście utworów, zdradzając kulisy ich powstania. Wyjawiła także, iż pracuje nad kolejnym tomikiem. Jego wydanie planuje w przyszłym roku.

Klub Aktywnego Seniora działa w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć ze spotkania z Jadwigą Krystyną Kaczmarek

*****

O zdrowiu na spotkaniu Klubu Aktywnego Seniora

Profilaktyka zdrowia oraz medycyna naturalna będą tematami najbliższego spotkania Klubu Aktywnego Seniora. Na wykład zaprasza Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu  - 25 października o godz. 15:00 do Galerii Nobilis.

Gościem spotkania Klubu Aktywnego Seniora będzie Paweł Januszek, ambasador Centrum Ewolucji i Rozwoju, absolwent studiów międzynarodowego biznesu na Telford College w Szkocji, student praw natury oraz zasad medycyny naturalnej. Fan zdrowia, prostoty, nowych praktycznych technologii i innowacji produktowych oraz organizacyjnych.

Centrum Ewolucji jest inicjatywą edukacyjną mającą na celu promocję klasycznej medycyny naturalnej, profilaktyki zdrowia jak również wszelkich aspektów dotyczących funkcjonowania pełnego sił i życia.

Podczas wykładu prezentowane będą podstawowe aspekty dobrego odżywiania, funkcje życiowe i konstrukcja organizmu. Mowa będzie o szerszym znaczeniu poszczególnych organów, jak również o głównych blokadach w swobodnych przepływach sił. 

Spotkanie Klubu Aktywnego Seniora odbędzie się 25 października 2018 r. o godz. 15:00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”. Wstęp wolny. Więcej informacji pod nr tel.: 55 611 20 59.

Klub Aktywnego Seniora działa w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

********

Naturalna medycyna na spotkaniu Klubu Aktywnego Seniora

W czwartek, 25 października, odbyło się spotkanie w ramach Klubu Aktywnego Seniora. Warsztaty poprowadził Paweł Januszek – ambasador Centrum Rozwoju i Edukacji. Nasi Klubowicze mieli okazję posłuchać wykładu na temat klasycznej medycyny naturalnej i profilaktyki zdrowia.

Podczas spotkania zaprezentowano podstawowe aspekty dobrego odżywiania oraz konstrukcję organizmu. Mowa była o szerszym znaczeniu poszczególnych organów, jak również o głównych blokadach w swobodnych przepływach sił. 

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu "Kultura dla seniora - senior dla kultury", który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć

*******

Seniorze przyjdź na jogę

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na bezpłatne zajęcia jogi z Barbarą Czerwień. Spotkanie odbędzie się 30 października o godz. 10:00 w CT „Promyk”. Ilość miejsc ograniczona.

W ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla Kultury” zajęcia jogi dla osób po 50. roku życia poprowadzi Barbara Czerwień, prawdopodobnie najbardziej aktywna kobieta w Elblągu. Od sześciu lat zakochana w jodze. Od niedawna certyfikowany instruktor Air Jogi. Promotorka zdrowego trybu życia, a przede wszystkich ruchu. - Praktyka jogi pomaga mi uporać się ze wszystkimi doświadczeniami w życiu. Daje wolność ciału, pomaga w zachowaniu jasności umysłu i utrzymaniu serca w zdrowiu oraz spokoju – mówi Czerwień. - Wielu z nas potrzebuje jogi, dziś nawet bardziej niż kiedykolwiek, bo jesteśmy wiecznie zestresowani i przepracowani - dodaje.

Dzięki świadomej praktyce jogi poprawiamy sylwetkę, kondycję, sprawność, świadomość siebie, pozbywamy się napięcia mięśni, łatwiej radzimy sobie z emocjami, potrafimy oczyszczać nasz umysł z uporczywych myśli.

Jogę może praktykować każdy bez względu na wiek, płeć czy wyznanie.

Zajęcia jogi z Barbarą Czerwień odbędą się 30 października o godz. 10:00 w Centrum Tańca „Promyk”. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel.: 55 611 20 59.

Projekt „Kultura dla seniora – Senior dla kultury” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 *********

Joga dla seniorów - Klub Aktywnego Seniora

We wtorek, 30 października, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprosiło seniorów na bezpłatne zajęcia jogi. Spotkanie odbyło się w CT „Promyk”. 

W ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury” zajęcia jogi dla osób po 50. roku życia poprowadziła Barbara Czerwień, certyfikowany instruktor Air Jogi, a także promotorka zdrowego trybu życia. - Dzięki świadomej praktyce jogi poprawiamy sylwetkę, kondycję, sprawność, świadomość siebie, pozbywamy się napięcia mięśni, łatwiej radzimy sobie z emocjami, potrafimy oczyszczać nasz umysł z uporczywych myśli - wyjaśniała prowadząca podczas zajęć.

Projekt „Kultura dla seniora – Senior dla kultury” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć

********** 

Pokaz tańca orientalnego dla seniorek

Taniec brzucha to bardzo kobieca i egzotyczna forma, którą możesz poznać podczas spotkania „Klubu Aktywnego Seniora” realizowanego w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Pokaz odbędzie się 28 listopada 2018 r. o godz. 15:00 w Galerii Nobilis. Wstęp bezpłatny.       

- W ramach projektu „Kultura dla seniora - senior dla kultury”, chcemy aktywizować osoby po 50. roku życia i dać im możliwość poznania interesujących form spędzania czasu – mówi kierownik Działu Kultury Artystycznej, Aleksandra Bednarczuk. – W listopadzie będzie to taniec brzucha. Uczestniczki zobaczą pokaz w wykonaniu Mireli Stróżowskiej, licencjonowanej instruktorki rekreacji ruchowej ze specjalnością taneczną, która od kilku lat prowadzi regularne zajęcia z tańca orientalnego – dodaje.

Pokaz tańca orientalnego w CSE „Światowid” będzie okazją do nauki podstawowych ruchów bioder, a także rąk. Zastosowane ćwiczenia pomogą rozluźnić biodra, co przy regularnych powtórzeniach pozytywnie wpływa na miednicę oraz mięśnie Kegla. - Poziom trudności zajęć będzie dostosowany do wieku Pań – wyjaśnia Mirela Stróżowska. - W trakcie zajęć zaprezentowane zostaną także elementy gimnastyki oddechowej oraz terapii tańcem i ruchem, które powodują rozluźnienie spięć w ciele, powstałych w wyniku stresu życia codziennego.

Na pokaz tańca brzucha zapraszamy 28 listopada 2018 r. o godz. 15:00 do Galerii Nobilis. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsce ograniczona. Zapisy: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl lub 55 611 20 59.

Spotkanie Klubu Aktywnego Seniora odbędzie się w ramach projektu „Kultura dla seniora – Senior dla kultury” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

**********

Pokaz tańca orientalnego - Klub Aktywnego Seniora

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprosił Panie na pokaz tańca orientalnego. Taniec brzucha to kobieca forma ruchu, którą uczetniczki poznały podczas spotkania „Klubu Aktywnego Seniora”, realizowanego w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”. Pokaz odbył się 28 listopada 2018 r. o godz. 15:00 w Galerii Nobilis.

Pokaz tańca orientalnego w CSE „Światowid” był okazją do nauki podstawowych ruchów bioder, a także rąk. Seniorki poznały zalety tej sztuki tanecznej. Zajęcia poprowadziła Mirela Stróżowska, licencjonowana instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością taneczną, która od kilku lat prowadzi regularne zajęcia z tańca orientalnego. W trakcie pokazu zaprezentowane zostały także elementy gimnastyki oddechowej oraz terapii tańcem i ruchem, które powodują rozluźnienie spięć w ciele, powstałych w wyniku stresu życia codziennego.

Projekt "Kultura dla seniora - senior dla kultury" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć 

**********

Pokaz makijażu dla seniorek

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza panie po 60 roku życia na bezpłatny pokaz makijażu.

Perfekcyjny makijaż to prawdziwa sztuka, której uczyć można się wiele lat. Pamiętać należy, że makijaż kobiety dojrzałej powinien być delikatny i wykonany z dużą precyzją.

- Susan Sarandon, Brigitte Bardot czy Beata Tyszkiewicz wciąż świetnie wyglądają i pokazują, jak można odejmować sobie lat makijażem – mówią organizatorzy. – Dlatego na spotkanie Klubu Aktywnego Seniora zaprosiliśmy Elżbietę Dolistowską, makijażystkę oraz założycielkę firmy „Kosmetyczny Start”.

Klub Aktywnego Seniora działa w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Uczestniczki warsztatów dowiedzą się m.in., jak wykonać makijaż przeznaczony dla cery dojrzałej, jakich produktów do makijażu używać oraz jak się malować, aby podkreślić kształt, czy kolor oczu. Dodatkową atrakcją będzie makijaż pokazowy wykonany krok po kroku przez prowadzącą warsztaty.

- Makijaż kobiety dojrzałej ma na celu odświeżenie i ożywienie twarzy – tłumaczy Elżbieta Dolistowska. - Ważnym jego elementem jest odpowiednie nawilżenie skóry oraz wykorzystanie matowych kosmetyków, które nie będą eksponować zachodzących zmian.

Elżbieta Dolistowska, wraz z Anną Semrau, od kilku lat działają w branży kosmetycznej tworząc „Kosmetyczny Start” udowadniając sobie i innym, że zmiana na lepsze w życiu każdej kobiety może zacząć się w domu. 

- Poprawa wyglądu ma duży wpływ na naszą samoocenę oraz wiarę w swoje możliwości, a do tego już tylko mały krok do radości i sukcesu w różnych dziedzinach życia – mówi Elżbieta Dolistowska. - Projekt „Kosmetyczny Start” daje możliwość każdej kobiecie nauczyć się od podstaw prawidłowej pielęgnacji skóry i makijażu dla samej siebie.

Spotkanie Klubu Aktywnego Seniora odbędzie się 5 grudnia 2018 r. o godz. 15:00 w Galerii Nobilis. Wstęp jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy poprzez pocztę elektroniczną na adres: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl lub pod numerem telefonu 55 611 20 59.

**********

Pokaz makijażu - Klub Aktywnego Seniora

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprosiło panie po 60 roku życia na bezpłatny pokaz makijażu.

Uczestniczki warsztatów w trakcie krótkiego wykładu dowiedziały się m.in., jak wykonać makijaż przeznaczony dla cery dojrzałej, jakich produktów do makijażu używać oraz jak się malować, aby podkreślić kształt, czy kolor oczu. Dodatkową atrakcją był makijaż pokazowy wykonany krok po kroku przez prowadzącą warsztaty, makijażystkę Elżbietę Dolistowską. 

- Makijaż kobiety dojrzałej ma na celu odświeżenie i ożywienie twarzy – tłumaczyła Elżbieta Dolistowska. - Ważnym jego elementem jest odpowiednie nawilżenie skóry oraz wykorzystanie matowych kosmetyków, które nie będą eksponować zachodzących zmian.

Dodatkowo podczas spotkania seniorki mogły skorzystać z peeling'u kawitacyjnego, wykonywanego na dłoniach.

Klub Aktywnego Seniora działa w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć

********

Warsztaty "Sztuka na dotyk"

Seniorzy korzystający z projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury” od dwóch miesięcy biorą aktywny udział w warsztatach fotograficznych, tanecznych, wokalnych, plastycznych i teatralnych. Zajęcia odbywają się pod hasłem "Sztuka na dotyk".

Uczestnicy spotkań z cyklu „Sztuka na dotyk” uczą się obróbki wykonanych przez siebie zdjęć, wykonują naturalne kosmetyki (mydełka i sól morską), ćwiczą układ taneczny, przygotowują spektakl oraz trenują głosy. Wszystko po to, by 7 grudnia pochwalić się nabytymi umiejętnościami podczas Targów Seniora w CSE "Światowid".

Warsztaty z cyklu "Sztuka na dotyk" realizowane są w ramach projektu "Kultura dla seniora - senior dla kultury", który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

GALERIA

************

Warsztaty "Kultura dla seniora - senior dla kultury"

Seniorzy uczestniczący w projekcie „Kultura dla seniora – senior dla kultury” wciąż z wielkim zaangażowaniem przygotowują się do występów artystycznych na Targach Seniora, które odbędą się 7 grudnia.

Ćwiczą repertuar  w czasie warsztatów wokalnych. Uczą się, jak zrobić doskonały portret przy użyciu aparatu fotograficznego. Tkają na ramie makatki podczas warsztatów plastycznych. A w trakcie warsztatów tanecznych przygotowują choreografię do muzyki współczesnej. Wyzwaniem dla seniorów są także warsztaty z nowych mediów. Tematem sobotniego spotkania był Facebook. Uczestnicy wcieli się w rolę administratorów "Światowidowego" funpage'a.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu "Kultura dla seniora - senior dla kultury", który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

GALERIA

***********

Warsztaty dla seniorów

Projekt „Kultura dla seniora – senior dla kultury” to atrakcyjna forma spędzania czasu po zakończonej karierze zawodowej. Potwierdzają to jego uczestnicy, którzy z tygodnia na tydzień zaskakują nas swoimi pomysłami i zangażowaniem.

W ubiegłym tygodniu seniorzy wzięli udział w warsztatach plastycznych, w czasie których kończyli tkać makatki. Ćwiczyli repertuar podczas warsztatów wokalnych, a w trakcie zajęć tanecznych przygotowywali choreografię do występu na Targach Seniora. Natomiast w piątek (16.11) odbyły się próby grupy teatralnej. W minionym tygodniu podsumowaliśmy również warsztaty fotograficzne.

Projekt "Kultura dla seniora - senior dla kultury" otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

GALERIA

**************

WARSZTATY TANECZNE DLA SENIORÓW

W każdą środę o godzinie 15:00 w Centrum Tańca "Promyk" spotykają się seniorzy uczestniczący w projekcie "Kultura dla seniora - senior dla kultury". Warsztatowicze przygotowują się do występu tanecznego, który odbędzie się 7 grudnia podczas Targów Seniora. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Projekt "Kultura dla seniora - senior dla kultury" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzacych z Funduszu Promocji Kultury.

GALERIA

*************

WARSZTATY TEATRALNE DLA SENIORÓW

Projekt "Kultura dla seniora - senior dla kultury" to między innymi cykl warsztatów teatralnych, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród seniorów. Prowadzi je aktorka Teatru im. A. Sewruka w Elblągu, Irena Adamiak.

Uczestnicy, a właściwie uczestniczki warsztatów teatralnych pod okiem wspaniałej Ireny Adamiak, przygotowują spektakl kabaretowy. Angażują w to całe swoje serca oraz pasję. Ich poziom gry aktorskiej z próby na próbę wzrasta. Efekty pracy będzie można zobaczyć już 7 grudnia podczas Targów Seniora.

Projekt "Kultura dla seniora - senior dla kultury" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

GALERIA

************

WARSZTATY PLASTYCZNE DLA SENIORÓW

29 listopada 2018 r. (czwartek) odbyły się ostatnie warsztaty plastyczne "Sztuka na dotyk", realizowane w ramach projektu "Kultura dla seniora - senior dla kultury". 

Tematem ostatniego spotkania było malarstwo. Uczestnicy w trakcie krótkiego wprowadzenia poznali, m.in. techniki malarskie, rodzaje farb i pędzli. Wybrali "akryle", a motywem przewodnim został pejzaż. Efekty pracy seniorów będzie można zobaczyć podczas wystawy powarsztatowej, która odbędzie się 7 grudnia w Galerii Nobilis (w trakcie trawania Targów Seniora). 

Projekt "Kultura dla seniora - senior dla kultury" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć

********

WARSZTATY WOKALNE DLA SENIORÓW

Projekt "Kultura dla seniora - senior dla kultury" to między innymi cykl warsztatów wokalnych, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród seniorów.

Uczestnicy warsztatów wokalnych przygotowują występ artystyczny, który będzie można zobaczyć już jutro - 7 grudnia - podczas Targów Seniora. W repertuarze usłyszymy takie utwory, jak: "Malagenia", "California" oraz "I will follow Him".

Projekt "Kultura dla seniora - senior dla kultury" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć

********

Weź udział w Targach Seniora

CSE Światowid zaprasza instytucje, firmy, organizacje pozarządowe, osoby fizyczne, a także artystyczne zespoły seniorów z Elbląga i okolic do zaprezentowania się na Targach Seniora. Przedsięwzięcie pn. Teraz My! odbędzie się 7 grudnia w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Na zgłoszenia wystawców czekamy do 20 listopada br. Udział w Targach jest bezpłatny.

Targi Seniora – Teraz My! są wydarzeniem wystawienniczym o charakterze kulturalno-edukacyjnym, skierowanym do seniorów z województwa warmińsko-mazurskiego i ich rodzin. Targi są poświęcone prezentacji i promocji instytucji, firm i działań kierowanych do seniorów w woj. warmińsko - mazurskim. Organizatorem targów jest CSE „Światowid” w Elblągu. – Pierwszą edycję targów, na prośbę samych zainteresowanych, zorganizowaliśmy w ubiegłym roku – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Inicjatywa spotkała się z bardzo dużym odzewem, zarówno ze strony wystawców jak i odwiedzających.     

W Targach mogą uczestniczyć podmioty gospodarcze, osoby prawne, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe i osoby fizyczne, których oferta obejmuje szeroko rozumianą propozycję towarów i usług dla osób starszych oraz ich rodzin.      

Do zaprezentowania się na Targach szczególnie zachęcamy przedstawicieli następujących dziedzin: zdrowie, sport i rekreacja, kulinaria, uroda i styl, kultura i nauka, prawo i finanse, pasje i zainteresowania, nowe technologie i multimedia. Zapraszamy także seniorów z sekcji artystycznych działających w regionie . – Planujemy, że podczas Targów seniorzy będą mogli skorzystać z porad specjalistów z zakresu prawa, zdrowia, urody, a także z bezpłatnych badań – zapowiadają organizatorzy.      W programie Targów, oprócz stoisk, znajdzie się otwarta scena, na której odbędą się prelekcje oraz prezentacje seniorskich zespołów artystycznych. Wystawcy chcący zaprezentować swoją ofertę na scenie powinien zaznaczyć to w Formularzu zgłoszeniowym.     

Warunkiem uczestnictwa w Targach jest wypełnienie Formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go do organizatora Targów w terminie do 20 listopada 2018 r. Formularz należy dostarczyć:– osobiście lub drogą pocztową na adres:     Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu     Plac Kazimierza Jagiellończyka 1     82-300 Elbląg– lub faxem (fax.: 55 6112060) – lub mailem na adres: karolina.sluz@swiatowid.elablag.pl     Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Targów Seniora są dostępne na stronie lub w biurze organizatora (CSE „Światowid”, pokój nr 38 a).      Ilość miejsc ograniczona.          

Targi Seniora – Teraz My! odbędą się w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, który jest realizowany przez CSE „Światowid” w Elblągu. Zadanie zostało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

********

Targi Seniora "Teraz My"

Występy artystyczne, konsultacje z psychologami i specjalistami z zakresu przepisów ważnych dla seniorów, porady stylistyczne, badania profilaktyczne, pokazy sprzętu rehabilitacyjnego czy gotowanie na żywo w wykonaniu Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni. Te i inne atrakcje czekały na odwiedzających Targi Seniora, na które CSE „Światowid” w Elblągu zaprosił 7 grudnia (piątek).

Podczas Targów była możliwość zbadania poziomu cukru we krwi i wykonania innych podstawowych badań zdrowotnych, ponieważ swoje stoisko mieli przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Było można także porozmawiać o systemie emerytalnym z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Elblągu, czy skorzystać z porad prawnych.

Do udziału w Targach zaprosiliśmy specjalistów, którzy wygłosili prelekcje na temat zdrowia, pielęgnacji czy finansów seniora. Chętne osoby mogły też wziąć udział w zabiegach upiększających, w warsztatach plastycznych, a także w sesji fotograficznej. Było można porozmawiać z psychogerontologami, tj. specjalistami ds. seniorów. Ponadto podczas wydarzenia premierę miało specjalnie przygotowane wydawnictwo, czyli Przewodnik Twórczego Seniora.

W ramach Targów otwarta także została wystawa fotograficzna oraz zaprezentowane zostały prace plastyczne, które wykonali seniorzy w ramach projektu „Kultura dla seniora-senior dla kultury”.

Dodatkowo, w ramach Targów Seniora, odbyło się  seminarium "Aktywne i twórcze życie to mój wybór!”. Współorganizatorem seminarium było Stowarzyszenie Kulturalne "Viva art", a seminarium było częścią projektu "Aktywność i zdrowe odżywianie receptą na dobre życie", dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Patronat honorowy nad Targami Seniora objęli marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Witold Wróblewski - prezydent Elbląga.

Targi Seniora – Teraz My! realizowane są w ramach projektu "Kultura dla seniora - senior dla kultury", który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć

********

O PROJEKCIE:

Działania w ramach projektu są skierowane do seniorów z Elbląga i regionu. Ich celem jest zapobieganie negatywnym skutkom zakończenia kariery zawodowej – marginalizacji i wykluczenia społecznego.

Projekt „Kultura dla seniora – senior dla kultury” ma zaktywizować odbiorców w ramach oryginalnych działań edukacyjno-animacyjnych, likwidować bariery społeczne także przez integrację międzypokoleniową, inspirować do odkrywania nowych pasji i ich kreatywnego rozwoju oraz poszerzyć wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu różnych dziedzin kultury i nowych technologii.

Na zadanie składają się cykliczne warsztaty artystyczne i edukacyjne w Elblągu, Letnia Akademia Artystyczna – warsztaty plastyczne i fotograficzne w Suchaczu, Przezmarku, Gronowie Elbląskim i Pasłęku, a także działania elbląskiego Klubu Aktywnego Seniora, nawiązujące do tradycji tzw. uniwersytetów ludowych. W ramach działań zostanie także wydany „Przewodnik Twórczego Seniora”. Podsumowaniem projektu będą Targi Seniora.

Projekt będzie realizowany w okresie maj-grudzień 2018 r. Udział w działaniach projektowych jest bezpłatny.

"Kultura dla seniora, senior dla kultury" na Facebooku (#kultura_dla_seniora)

Patroni medialni: 

Elbląska gazeta Internetowa PortEl, Truso TV, Radio Olsztyn 

 

 

***

 

Pliki do pobrania

  • pdf

    Formularz zgłoszeniowy Targi Seniora - Teraz My! 2018

    pobierz
  • pdf

    Regulamin Targi Seniora - Teraz My! 2018

    pobierz

Zapisz się do newslettera