Biznes i polityka - Forum Debaty Publicznej

Business Centre Club i CKiWM „Światowid" zapraszają na Forum Debaty Publicznej, którego tematem będzie „Biznes i polityka".

Spotkanie to miało odbyć się jeszcze przed wyborami, a w rozmowie mieli wziąć udział ówcześni kandydaci do Sejmu i Senatu. Jednak z powodu wizyty premiera w naszym mieście spotkanie zostało przesunięte.

- Ustaliliśmy, że najlepszym terminem na spotkanie będzie poniedziałek, 19 listopada godzina 15.00 - mówią organizatorzy. - Spotkanie, na które zapraszamy przedsiębiorców oraz posłów i senatorów odbędzie się w centrum kultury w kawiarni „Muza".

Celem debaty jest przedstawienie parlamentarzystom problemów przedsiębiorców, a także stanowiska posłów i senatorów wobec polskiej gospodarki.

- Będzie to okazja do weryfikacji przedwyborczych obietnic o konieczności wzmocnienia rynku - dodaje współorganizator spotkania, przedstawiciel loży gdańskiej Business Centre Club w Elblągu, Wojciech Macijewicz.

Spotkanie ma odpowiedzieć na pytania, jakie będą kierunki tych działań i jaki jest pogląd poszczególnych partii na przykład w sprawie dotychczasowej polityki prywatyzacyjnej czy samozatrudnienia.

- Forum Debaty Publicznej ma pomagać w rozumieniu tego, co dzieje się wokół nas - mówi dyrektor centrum kultury Antoni Czyżyk. - Tym razem do współpracy zaprosiliśmy Business Centre Club, który ma pomóc przedsiębiorcom w ocenie, które ugrupowania i w jakim stopniu rozumieją gospodarkę.

Swoje uczestnictwo w spotkaniu potwierdzili już senator Stanisław Gorczyca oraz posłowie Witold Gintowt - Dziewałtowski, Tadeusz Naguszewski i Krzysztof Lisek, którzy zaznaczyli, że jeżeli nie będą mieli innych poselskich zobowiązań z pewnością spotkają się z przedstawicielami BCC i elbląskimi przedsiębiorcami.

Debatę poprowadzi wiceprezes zarządu Business Centre Club, Kanclerz Loży Gdańskiej Maciej Dobrzyniecki.

***

Istniejący od 1991 roku Business Centre Club jest największą w kraju organizacją indywidualnych pracodawców, a wśród jego członków znajdują się największe międzynarodowe korporacje, instytucje finansowe, ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne, najwięksi polscy producenci, uczelnie wyższe, koncerny wydawnicze itd. BCC koncentruje się na działaniach, których celem jest rozwój polskiej gospodarki, zwiększenie liczby miejsc pracy i pomoc przedsiębiorcom. Członkowie BCC reprezentują 249 miast.

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera