Co nam daje unia?

„Co nam daje unia? Elbląsko-olsztyńskie zmagania o pieniądze" to hasło, pod jakim w piątek, 14 marca odbędzie się w „Światowidzie" kolejne spotkanie Forum Debaty Publicznej. O aktywności społeczeństwa obywatelskiego w kreowaniu rozwoju regionu z wykorzystaniem środków unijnych oraz o szansach Warmii i Mazur rozmawiać będziemy z marszałkiem województwa warmińsko - mazurskiego Jackiem Protasem.

     Podczas Forum Debaty Publicznej spotkają się elblążanie, którzy nie są obojętni na sprawy dotyczące nas wszystkich. Gośćmi spotkań, z którymi prowadzone są dyskusje są osoby publiczne - politycy, naukowcy, twórcy i liderzy organizacji.

- Frekwencja na FDP pokazuje, że takie spotkania są potrzebne - mówi Justyna Kozłowska - Dyrla z CKiWM „Światowid". - Ludzie licznie na nie przychodzą przede wszystkim dlatego, że są one okazją do zadawania pytań osobom, którzy są specjalistami w danych dziedzinach oraz domagać się udzielenia odpowiedzi.

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas mówić będzie m.in. o możliwości wykorzystania środków z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Debata zaplanowana jest na godz. 16.30 w sali kameralnej CKiWM „Światowid". Spotkanie ma charakter otwarty, a wstęp jest wolny.

Po debacie około godz. 17.45 odbędzie się też uroczyste odsłonięcie tablicy informującej o podległości CKiWM „Światowid" pod samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

- W tym roku mija 10 lat od momentu wejścia w życie ustawy o samorządzie województwa - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CKiWM „Światowid". - Nasza placówka podlega pod władze samorządowe, co przy okazji wizyty marszałka w naszym mieście chcemy zaznaczyć.

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera