67 mld euro od Unii

W piątek, 14 marca o godz. 16:30 w sali kameralnej kina ,,Światowid" odbyło się kolejne spotkanie Forum Debaty Publicznej. Tym razem gościem był Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, do którego dołączyli Jerzy Wcisła, dyrektor biura regionalnego urzędu marszałkowskiego i Grzegorz Nowaczyk, członek zarządu województwa.

    Przypomnijmy, że Forum Debaty Publicznej to propozycja „Światowida" dla młodzieży, studentów, ale także dorosłych, którym nie są obce sprawy publiczne. Na spotkania zapraszane są osoby publiczne - politycy, naukowcy, twórcy i liderzy organizacji.

Hasłem przewodnim spotkania było „Co nam daje Unia? Elbląsko-olsztyńskie zmagania o pieniądze", a poprowadzili je redaktorzy naczelni www.eswiatowid.pl Agnieszka Jarzębska i Elbląskiej Gazety Internetowej portEl, Piotr Derlukiewicz.

Elblążanie dyskutowali z marszałkiem województwa o szansach Warmii i Mazur, a także o planowanych inwestycjach urzędu marszałkowskiego w naszym regionie.

- Będąc w Unii Europejskiej korzystamy z potężnej pomocy unijnej - powiedział marszałek Jacek Protas. - Do roku 2013 do naszego kraju trafi 67 mld euro. To musi zmienić Polskę.

Piątkowe Forum Debaty Publicznej po raz kolejny pokazało, że tego typu spotkania są potrzebne. Dlatego już dziś zapraszamy wszystkich elblążan, którzy mają poczucie odpowiedzialności za wspólne dobro, na kolejną debatę publiczną - tym razem z udziałem Jana Widackiego, prof. nauk prawnych, dyplomaty, autora kilkunastu książek, a od 2007 roku posła na Sejm VI kadencji i członka sejmowej komisji śledczej do spraw nielegalnych nacisków na służby specjalne. Debata z udziałem prof. UJ odbędzie się w kwietniu, dokładną datę podamy już wkrótce.

Telewizyjna relacja z debaty pojawi się jeszcze dziś na www.eswiatowid.pl

Monika Stando, J.K-D.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera