Ile przyjaznego państwa?

Pod takim hasłem już dzisiaj (23 czerwca) odbędzie się w „Światowidzie" kolejne spotkanie Forum Debaty Publicznej. O tym, co do tej pory zrobiła komisja Przyjazne Państwo powołana do walki z biurokracją, bublami prawnymi i absurdalnymi przepisami, aby ułatwić życie zwykłym obywatelom porozmawiamy z Przewodniczącym Komisji, posłem PO -Januszem Palikotem. Towarzyszyć mu będą poseł PO - Krzysztof Lisek i Przewodniczący Stowarzyszenia Młodzi Demokraci - Dariusz Dolczewski.

Przypomnijmy, że podczas Forum Debaty Publicznej spotykają się elblążanie, którzy nie są obojętni na sprawy dotyczące nas wszystkich. Gośćmi spotkań, z którymi prowadzone są dyskusje są osoby publiczne - politycy, naukowcy, liderzy organizacji.

- Wysoka frekwencja i obecność szeregu osób reprezentujących różne organizacje czy instytucje potwierdza tylko sens i celowość organizowanych przez nas spotkań. Istotne przy tym jest to, iż elblążanie podczas takiej debaty mają okazję zadawać trapiące ich pytania ekspertom z danej dziedziny - mówi Monika Stando z CKiWM ,,Światowid".

W poniedziałek, 23 czerwca elblążanie będą mieli okazję zadawać pytania Januszowi Palikotowi Posłowi Platformy Obywatelskiej, szefowi komisji Przyjazne Państwo. Urodzony 26 października 1964 r. w Biłgoraju. Do czerwca 2005 r. był wiceprezesem Polskiej Rady Biznesu. Był prezesem Polmosu Lublin i twórcą sukcesów firmy Ambra. W czerwcu 2005 r. ogłosił wstąpienie do regionalnych struktur PO w Lublinie. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując ponad 44 tysiące głosów.

-Jak mówi sam polityk -Bez zdecydowanych, przerysowanych form przekazu nie jest się dziś w stanie zainteresować opinii publicznej - mówi Janusz Palikot, poseł Platformy Obywatelskiej, przewodniczący komisji "Przyjazne państwo".

Debata zaplanowana jest na godz. 16.00 w sali kameralnej CKiWM „Światowid". Spotkanie ma charakter otwarty, a wstęp jest wolny.

Autor: Monika Stando

Zobacz również

Zapisz się do newslettera