Kolej nadzalewowa - próba reaktywacji

„Kolej nadzalewowa – próba reaktywacji!” - pod takim hasłem, w piątek, 19 września, o godz. 16.30, w „Światowidzie” odbędzie się kolejne Forum Debaty Publicznej. Tym razem gośćmi będą prof. dr hab. inż. Bożysław Bogdaniuk z Politechniki Gdańskiej oraz Grzegorz Nowaczyk, Członek Zarządu Województwa Warmińsko–Mazurskiego.

Na Forum Debaty Publicznej spotykają się elblążanie i mieszkańcy regionu, którym nie są obojętne problemy dotyczące nas wszystkich. Do udziału w Forum zapraszamy specjalistów i osoby publiczne - polityków, naukowców, twórców i liderów organizacji.- Wysoka frekwencja i obecność szeregu osób reprezentujących różne organizacje czy instytucje potwierdza sens i celowość organizowanych przez nas spotkań. Istotne jest przy tym to, że elblążanie podczas takiej debaty mają okazję zadawać pytania ekspertom z danej dziedziny - mówi Monika Stando z CKiWM ,,Światowid".

Prof. dr hab. inż. Bożysław Bogdaniuk z Politechniki Gdańskiej oraz Grzegorz Nowaczyk Członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego będą mówić o problemach malowniczo położonej i ważnej dla turystyki regionu kolei nadzalewowej.

Debata jest zaplanowana na godz. 16.30. Zapraszamy do Sali Kameralnej Kina „Światowid". Spotkanie ma charakter otwarty, a wstęp jest wolny.

Tego dnia odbędą się również obchody 10-LECIA USTAWY O SAMORZĄDZIE WOJEWÓDZTWA ORAZ INAUGURACJA ROKU KULTURALNEGO 2008/2009 W CENTRUM KULTURY „ŚWIATOWID”.

- W tym roku mija 10 lat od momentu wejścia w życie ustawy o samorządzie województwa. Nasza placówka podlega samorządowi województwa warmińsko-mazurskiego, co przy okazji wizyty Pana Marszałka Jacka Protasa w naszym mieście chcemy zaznaczyć  - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CKiWM „Światowid".

Oto szczegółowy program:

CKiWM „Światowid”:

Od godz. 10.00 - Drzwi otwarte CKiWM „Światowid” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych - prezentacja oferty kulturalnej - sekcja taneczna, plastyczna, ceramiczna, wokalna, teatralna, edukacja filmowa i studio radiowo – telewizyjne portalu www.eswiatowid.pl

Zapisy klas do dnia 16.09.2008, pod nr tel.: 055 611 20 68/ 76

Godz. 15.45 – Konferencja Prasowa – Sala Kameralna Kina „Światowid"

Godz. 16.30 - Forum Debaty Publicznej - Sala Kameralna Kina „Światowid"

Plac Jagiellończyka w Elblągu: 

Od godz. 10.00  do 17:00- "Polska Dziennik Bałtycki" serdecznie zaprasza do udziału w akcji „Drzewko za makulaturę”. Każdy, kto przyniesie 5 kg makulatury, otrzyma sadzonkę drzewka 

Godz. 16.45 – 18.00 – Stoisko CKiWM „Światowid” - prezentacja sekcji ceramicznej i sekcji witrażu 

Godz. 16.45  – Artystyczna Wizytówka CKiWM „Światowid” – prezentacje sekcji wokalnej, tanecznej i teatralnej 

Godz. 17.15 – Artystyczna Wizytówka Warmii i Mazur – Orkiestra Dęta z Iławy 

Godz. 18.00 – Koncert zespołu HORPYNA  

Godz. 18.50 - Wystąpienie Marszałka Województwa Warmińsko–Mazurskiego 

Godz. 19 – Wieczór z Gwiazdą – zespół LESZCZE

Ok. godz. 21.00 – pokaz sztucznych ogni

Patronat Honorowy nad obchodami 10-lecia Ustawy o Samorządzie Województwa objął Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego Pan Jacek Protas.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera