POLSKA OD NIEPODLEGŁOŚCI DO KOMUNIZMU

Pod takim hasłem już w najbliższy czwartek, 27 listopada o godz. 13:00 odbędzie się w „Światowidzie" kolejne spotkanie Forum Debaty Publicznej. Tym razem gośćmi debaty będą Pan Marian Dmowski ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Ks. dr Andrzej Kilanowski – wykładowca Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Elblągu oraz przedstawiciel Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego Żydów w Polsce.

Przypomnijmy, że podczas Forum Debaty Publicznej spotykają się elblążanie, którzy nie są obojętni na sprawy dotyczące nas wszystkich. Gośćmi spotkań, z którymi prowadzone są dyskusje są osoby publiczne - politycy, naukowcy, liderzy organizacji.

- Wysoka frekwencja i obecność szeregu osób reprezentujących różne organizacje czy instytucje potwierdza tylko sens i celowość organizowanych przez nas spotkań. Istotne przy tym jest to, iż elblążanie podczas takiej debaty mają okazję zadawać trapiące ich pytania ekspertom z danej dziedziny - mówi Monika Stando z CKiWM ,,Światowid".

Tym razem „Światowid” wspólnie ze Stowarzyszeniem „Młodzi Demokraci” w Elblągu postanowili zorganizować spotkanie z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz światowego dnia walki z faszyzemem i antysemityzmem. 

Powstanie listopadowe i styczniowe, postawa Polaków pod zaborami, odzyskanie niepodległości, stosunek Polaków do mniejszości narodowych, wojna polsko – bolszewicka, holocaust, faszyzm, tożsamość narodowa, tolerancja to tylko niektóre z tematów, które poruszane będą podczas czwartkowej debaty.

Spotkanie poprowadzi Oliwier Daniel Pietrzykowski ze Stowarzyszenia „ Młodzi Demokraci”.

Debata zaplanowana jest na godz. 13.00 w sali kameralnej CKiWM „Światowid". Spotkanie ma charakter otwarty, a wstęp jest wolny.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera