Dziś debata z marszałkiem

Przed tygodniem wysyłaliśmy do Państwa zaproszenie do udziału w Forum Debaty Publicznej, które - z przyczyn niezależnych od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Jacka Protasa - zostało przesunięte o tydzień. Zapraszamy więc w najbliższą środę, 8 kwietnia, o godz. 16.30 do sali kameralnej elbląskiego centrum kultury.

     W środę 8 kwietnia o godz. 16.30 w sali kameralnej kina „Światowid" odbędzie się spotkanie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa z elblążanami. Wizyta marszałka odbędzie się w ramach Forum Debaty Publicznej, a jej temat to „Kryzys a wykorzystanie środków unijnych w regionie".      Forum Debaty Publicznej to inicjatywa CKiWM"Światowid" gromadząca elblążan, którzy chcą dyskutować na temat spraw dotyczących nas wszystkich. Na FDP jest okazja do zadania pytań politykom, naukowcom, liderom organizacji oraz przedstawicielom władzy różnych szczebli.       Gościem środowego spotkania będzie Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas, który mówić będzie m.in. o tym, czy w województwie widać już symptomy kryzysu i czy w związku z nim w tym roku zostaną wstrzymane jakieś inwestycje infrastrukturalne.

- Będziemy chcieli też zapytać czy są przeszkody w realizacji inwestycji współfinansowanych przez Unię Europejską - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CKiWM „Światowid". - Jak zwykle pytania naszemu gościowi będą mogli zadać wszyscy zgromadzeni.

     Z pewnością będzie również okazja do ponownego podjęcia tematu, który wzbudza sporo kontrowersji wśród mieszkańców naszego regionu, a dotyczącego modernizacji linii kolejowej na trasie Elbląg - Olsztyn. Na spotkaniu obecny będzie Grzegorz Nowaczyk, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, odpowiedzialny za organizację transportu publicznego w regionie, który w grudniu ubiegłego roku - w imieniu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego - podpisał porozumienie z Radą Ministrów w sprawie finansowania regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich, na mocy którego samorządy przejęły udziały w spółce PKP Przewozy Regionalne.

Forum poprowadzi Piotr Derlukiewicz, redaktor naczelny PortElu. Wstęp jest wolny.

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera