Pojedynek jedynek na Forum Debaty Publicznej

We wtorek, 2 czerwca o godz. 17.00, w sali kameralnej kina „Światowid" odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Forum Debaty Publicznej. Tematem przewodnim będą wybory do Parlamentu Europejskiego, a gośćmi kandydaci na europosłów - liderzy list PO, Pis, SLD i PSL.

Inicjatywa CKiWM "Światowid" - Forum Debaty Publicznej - od maja 2007 roku gromadzi elblążan, którzy chcą dyskutować na temat spraw dotyczących nas wszystkich. Na FDP jest okazja do zadania pytań politykom, naukowcom, liderom organizacji oraz przedstawicielom władzy różnych szczebli.

Tym razem spotkanie będzie miało charakter ponadlokalny - jego tematem będzie pozycja Polski w Unii, przyszłość Unii i bilans naszego członkostwa po pięciu latach, a wszystko to w kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Stąd podczas FDP na pytania prowadzących i publiczności odpowiadać będą kandydaci na europosłów. 

Przypomnijmy, z naszego okręgu wyborczego startują: poseł PiS Jacek Kurski, szef klubu Ludowców Stanisław Żelichowski, poseł PO szef komisji spraw zagranicznych Krzysztof Lisek oraz Tadeusz Iwiński z SLD. Wszyscy potwierdzili swój udział w debacie.Spotkanie poprowadzą Piotr Derlukiewicz, redaktor naczelny Elbląskiej Gazety Internetowej PortEl oraz Paweł Kasperczyk, redaktor naczelny Radia EL.- Na wstępie kandydaci wygłoszą krótkie referaty programowe i odpowiadać będą na pytania prowadzących debatę - mówi Justyna Kozłowska-Dyrla, rzecznik prasowy Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid". - Potem przyjdzie czas na pytania publiczności.

Redakcje PortElu i Radia El zbierają pytania od swoich czytelników i słuchaczy.

- Mamy też nadzieję, że nasza inicjatywa przyczyni się do zwiększenia zainteresowania społeczności Elbląga eurowyborami - dodaje Justyna Kozłowska - Dyrla. - Liczymy na merytoryczną debatę i spór w rzeczowym, spokojnym tonie, która odpowie na pytanie, co w ramach kompetencji kandydatów na europosłów można zrobić w Parlamencie Europejskim.

Debata pod hasłem „Pojedynek jedynek", podczas której usłyszeć będzie można co mają do powiedzenia kandydaci na europosłów, odbędzie się wewtorek o godz. 17.00 w sali kameralnej kina „Światowid". Wstęp jest wolny.

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera